for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

meaning of life of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

Zaujímavá vojenská stránka

entries
5
shows
177
uniques
46
theme was created 4.8.2022 09:48 by tomas12345
1
04.08.2022, 09:48
link

Zaujímavá stránka kde každý den prinášajú detailnú analýzu z frontu :

Ruské sily pravdepodobne využívajú ukrajinskú Záporožskú jadrovú elektráreň (JE) v Enerhodare, aby hrali proti obavám Západu z jadrovej katastrofy na Ukrajine, pravdepodobne v snahe degradovať vôľu Západu poskytnúť vojenskú podporu ukrajinskej protiofenzíve. Generálny riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi 3. augusta povedal, že ukrajinská Záporožská jadrová elektráreň (JE), ktorá je v súčasnosti okupovaná ruskými silami, je „úplne mimo kontroly“ a že „každý princíp jadrovej bezpečnosti bol zrušený. porušené“ v závode. [1]Varoval, že ruské sily nerešpektujú fyzickú integritu elektrárne a vyzval Rusko a Ukrajinu, aby urýchlene uľahčili návštevu pozorovateľov MAAE v komplexe. Šéf ruskej Záporožskej okupačnej správy Evgenij Balitskyj odpovedal, že MAAE je v továrni vítaná: „Sme pripravení ukázať, ako ju dnes ruská armáda stráži a ako Ukrajina, ktorá dostáva zbrane zo Západu, používa tieto zbrane, vrátane bezpilotných lietadiel, aby zaútočiť na jadrovú elektráreň a správať sa ako opica s granátom." [2] Ruskí predstavitelia označujú Ukrajinu za nezodpovedné, že používa zbrane dodané Západom a riskuje jadrovú katastrofu, aby odradila Západ a ďalšie spojenecké štáty od poskytovania dodatočnej vojenskej podpory hroziacej protiofenzíve Ukrajiny na juh.

Ruské sily v okolí JE zaútočili v posledných týždňoch na ukrajinské pozície v Nikopole a inde, čím Ukrajinu zámerne dostali do ťažkej pozície – buď Ukrajina opätuje paľbu, riskuje medzinárodné odsúdenie a jadrový incident (čo ukrajinské sily pravdepodobne neurobia), alebo ukrajinské sily umožňujú ruským silám pokračovať v paľbe na ukrajinské pozície z efektívnej „bezpečnej zóny“. Ukrajinský starosta Enerhodaru Dmytro Orlov 3. augusta informoval, že ruské sily odpálili rakety na Enerhodar zo susedných dedín, aby falošne obvinili ukrajinské sily z ostreľovania Enerhodaru a ohrozenia JE. [3] ISW 21. júla vyhodnotila, že ruské sily môžu skladovať ťažkú ​​vojenskú techniku ​​v Záporožskej jadrovej elektrárni (JE) v Enerhodare, aby ju ochránili pred ukrajinskými údermi.[4] Ruské sily tiež pravdepodobne od začiatku júla uskutočňovali útoky pod falošnou vlajkou v okolí Enerhodara, ako už predtým informoval ISW. [5]

Ruské sily pravdepodobne podpálili väzenský komplex s ukrajinskými vojnovými zajatcami v okupovanej Doneckej oblasti, ale obvinili Ukrajinu z údajného presného úderu s použitím vojenského vybavenia dodaného Západom, čo pravdepodobne odradí od ďalšej západnej vojenskej podpory Ukrajine. Hlavné ukrajinské riaditeľstvo vojenskej rozviedky (GUR) oznámilo, že zistilo, že Wagnerova skupina úmyselne podpálila väzenský komplex 28. júla. Táto správa je v súlade so škodami pozorovateľnými na videu poskytnutom Ruskom na mieste. GUR informovalo, že Wagnerove sily „zamínovali“ budovu bližšie nešpecifikovanými horľavými látkami, čo viedlo k rýchlemu šíreniu požiaru v celej budove [6] .Ruskom poskytnuté zábery a komerčné satelitné snímky z kolónie ukázali, že steny budovy boli spálené, ale stále stoja a neodhalili krátery po granátoch ani iné indikátory zodpovedajúce delostreleckému útoku. ISW predtým informovalo, že snímky z miesta ukazujú, že útok poškodil iba jednu budovu, nezrútil steny tejto budovy a nezanechal v okolí žiadne krátery po granátoch, čo veľmi silne naznačuje, že zničenie väznice bolo výsledkom buď presným úderom alebo vnútorne umiestnenou zápalnou látkou alebo výbušninou. [7]Ruskí predstavitelia predtým tvrdili, že smrť vojnových zajatcov bola výsledkom ukrajinského štrajku HIMARS, pravdepodobne ako súčasť prebiehajúcej ruskej informačnej operácie, ktorá sa pokúšala odradiť USA od pokračovania v poskytovaní HIMARS Ukrajine.

Kremeľ pravdepodobne pokračuje v úsilí využiť svoj vzťah s Teheránom s cieľom získať drony na použitie na Ukrajine. Ruská štátna vesmírna agentúra Roskosmos 3. augusta oznámila, že Rusko 9. augusta v mene Iránu vypustí na obežnú dráhu satelit na diaľkové snímanie (nazývaný „Khajjam“ ) . na poskytnutie iránskych bezpilotných lietadiel, ktoré by boli nasadené v operáciách na Ukrajine, a prípadne aj ďalšej vojenskej techniky alebo podpory. Irán má obrovský arzenál balistických rakiet a kapacity na výrobu domácich rakiet, ktoré by mohol poskytnúť Rusku výmenou za ekonomickú a vojenskú spoluprácu. [9]Irán v posledných rokoch uprednostnil rozvoj svojho vojenského vesmírneho programu a vypustil jeden satelit v apríli 2020 a jeden v apríli 2022. Predstavitelia USA a Blízkeho východu už v júni 2021 uviedli, že ruskí predstavitelia sa pripravujú vyslať Kanopus ruskej výroby. V satelity do Iránu, čo by rozšírilo celkové možnosti Teheránu na sledovanie na Blízkom východe a mimo neho. [10] Ako informoval ISW 2. augusta, Rusko a Irán pravdepodobne pokračujú v uľahčovaní spolupráce prostredníctvom nedávno podpísaných bilaterálnych dohôd o letectve s cieľom posilniť ruské vojenské kapacity na Ukrajine a pomôcť Teheránu pri zmierňovaní sankcií. [11]

Ruské ministerstvo obrany po páde Lysyčanska zmenilo zameranie svojich správ a pravdepodobne sa zameralo na príbehy, ktoré pozitívne rezonujú u milblogerov a vojnových korešpondentov, a nie na tie, ktoré kritizujú komunitu. Ruské ministerstvo obrany zmenilo svoj štýl podávania správ, aby sa zameralo na tvrdenia o klesajúcej ukrajinskej morálke a úspešných ruských úderoch na vojenské vybavenie dodané Západom, než na podávanie správ o každodenných ruských postupoch v prvej línii. [12]Ruské sily dosiahli v posledných dňoch obmedzené zisky v okolí Bachmutu a Avdiivky, ale ruské ministerstvo obrany si nenárokovalo územné zisky v okolí divadla prinajmenšom od pádu Lysyčanska. Milbloggeri, vojnoví korešpondenti a ďalšie skupiny kritizovali ministerstvo obrany a Kremeľ za prehnané a nepresné tvrdenia o územných ziskoch, čo podkopáva moskovský príbeh a dôveryhodnosť. [13] Ministerstvo obrany zjavne koketovalo s myšlienkou potlačiť alebo pokúsiť sa ovládnuť komunitu milblogerov, ale zdá sa, že sa namiesto toho rozhodlo upraviť svoje vlastné naratívy. [14]Ministerstvo obrany teraz dovoľuje milbloggerom, vojnovým korešpondentom a úradníkom DNR pozitívne pokryť situáciu v Avdiivke, Pisky a južne od Bakhmutu bez toho, aby robilo vlastné tvrdenia, ktoré by mohli vyvolať kritiku. Milbloggeri zverejnili zábery z ohláseného dobytia ventilačnej šachty uhoľnej bane Butivka a na južnom okraji Pisky, kde oslavovali opätovné dobytie malých častí roky trvajúceho sporného územia – ale ministerstvo obrany sa k tejto téme nevyjadrilo. [15]Niektorí milbloggeri ako Maksim Fomin (známy pod prezývkou Vladelen Tatarzkiy) už predtým slúžili v jednotkách DNR a obsahujú anekdoty o ich službe v oblasti mesta Doneck pred rozsiahlou ruskou inváziou na Ukrajinu. Takéto spravodajstvo o vojne má pravdepodobne za cieľ zvýšiť morálku medzi DNR a ruskými bojovníkmi. Kremeľ alebo ministerstvo obrany sa možno rozhodli, že milbloggeri a vojnoví korešpondenti sú dôveryhodnejšími zdrojmi pre volebné obvody, na ktorých mu najviac záleží, a uvedomili si, že jeho vlastné tvrdenia strácajú dôveryhodnosť. Alternatívne sa môžu zameriavať na príbehy, ktoré vytvárajú pozitívnu rezonanciu v rámci danej komunity.

Kľúčové informácie

Ruské sily pravdepodobne využívajú ukrajinskú Záporožskú jadrovú elektráreň (JE) v Enerhodare na hranie západných obáv z jadrovej katastrofy na Ukrajine, čím sa pokúšajú degradovať vôľu západných mocností poskytnúť vojenskú podporu ukrajinskej protiofenzíve.
Ruské sily pravdepodobne podpálili väzenský komplex s ukrajinskými zajatcami v okupovanej Doneckej oblasti, ale obvinili Ukrajinu z údajného presného úderu s použitím vojenského vybavenia dodaného Západom, čo pravdepodobne zvýši váhavosť USA pokračovať v poskytovaní HIMARS Ukrajine.
Moskva pravdepodobne pokračuje v úsilí využiť svoj vzťah s Teheránom s cieľom zabezpečiť drony na použitie na Ukrajine.
Ruské sily vykonali obmedzený pozemný útok severozápadne od Slovjanska a pokračovali v úsilí o postup na Bakhmut zo severovýchodu, východu a juhovýchodu.
Ruské sily uprednostňujú frontálne útoky na Avdiivku a nepodarilo sa im presadiť sa v Piskom.
Ruské sily údajne vytvárajú údernú skupinu, aby zabránili ukrajinskej protiofenzíve v severnej Chersonskej oblasti alebo aby proti nim podnikli protiútok.
Ruské okupačné úrady môžu povoliť osobné aj online hlasovanie v nadchádzajúcich pseudoreferendách o anexii okupovaného ukrajinského územia k Rusku, čo umožní jednoduchšie ruské hlasovanie.

Neinformujeme podrobne o ruských vojnových zločinoch, pretože tieto aktivity sú dobre pokryté západnými médiami a priamo neovplyvňujú vojenské operácie, ktoré hodnotíme a predpovedáme. Budeme pokračovať vo vyhodnocovaní a podávaní správ o účinkoch týchto kriminálnych aktivít na ukrajinskú armádu a obyvateľstvo a konkrétne na boje v ukrajinských mestských oblastiach. Jednoznačne odsudzujeme tieto ruské porušenia zákonov o ozbrojenom konflikte, Ženevských konvencií a ľudskosti, aj keď ich v týchto správach nepopisujeme.

Hlavné úsilie – východná Ukrajina (pozostávajúca z jedného podriadeného a dvoch podporných síl);
Podriadené hlavné úsilie – obkľúčenie ukrajinských jednotiek v kotli medzi Izjumom a Doneckou a Luhanskou oblasťou
Podporné úsilie 1 – mesto Charkov
Podporné úsilie 2 – Južná os
Mobilizácia a úsilie o generovanie síl
Aktivity v oblastiach okupovaných Ruskom
Hlavné úsilie – východná Ukrajina

Podriadené hlavné úsilie – južný Charkov, Doneck, Luhanské oblasti (ruský cieľ: obkľúčiť ukrajinské sily na východnej Ukrajine a dobyť celú Doneckú a Luhanskú oblasť, nárokované územie ruských zástupcov v Donbase)

Ruské sily vykonali obmedzený pozemný útok severozápadne od Slovjanska a 3. augusta pokračovali v ostreľovaní osád západne a juhovýchodne od Izyumu. Ukrajinský generálny štáb informoval, že ukrajinské jednotky zneškodnili ruský prieskumný pokus južne od Mazanivky, asi 25 km severozápadne od Slovjanska. v blízkosti hraníc Charkovsko-Doneckej oblasti. [16] Ruské sily dodatočne podnikli delostrelecké útoky v blízkosti Protopopivky, Mechebylove, Husarivky, Chepilu a Nortsivky, čo sú všetky osady ležiace pozdĺž oblúka, ktorý siaha od západu k severozápadu oblasti Izyum. [17] Nepretržité delostrelecké útoky západne od Izyumu sú v súlade s odhadom ISW, že ruské sily môžu vytvárať podmienky na postup na západ od zadnej časti línie Izyum-Slovjansk ďalej do Charkovskej oblasti.

Ruské sily nepodnikli žiadne potvrdené pozemné útoky v oblasti Siversk a 3. augusta ostreľovali mesto Siversk a okolité osady [18].

Ruské sily uskutočnili sériu pozemných útokov na severovýchod, východ a juhovýchod od Bakhmutu 3. augusta. Ukrajinský generálny štáb uviedol, že ruské sily podnikli útoky v okolí Volodymyrivky, Jakovlivky a Soledaru (všetky do 15 km severovýchodne od Bakhmutu), Pokrovského ( asi 5 km na východ od Bakhmutu) a Vidrozhennya, Kodema, Zaitseve, Semihirya a Dolomytne (všetky do 20 km juhovýchodne od Bakhumtu). [19] Územná obrana Doneckej ľudovej republiky (DNR) tvrdila, že sily DNR ovládli Travneve, malú osadu asi 19 km južne od Bakhmutu. [20]Zatiaľ čo ISW nemôže nezávisle potvrdiť platnosť tohto územného nároku, je v súlade so správami, že ruské sily pokračujú v boji o pozície v okolí Novoluhanskej oblasti v snahe tlačiť na sever na Bakhmut.

Ruské sily naďalej uprednostňovali neúspešné frontálne útoky na Avdiivku a nepodarilo sa im postúpiť do Pisky 3. augusta. Ukrajinský generálny štáb oznámil, že ruské sily sa neúspešne pokúsili prelomiť ukrajinskú obranu v Avdiivke zo Spartaka a Mineralne, ktoré sa nachádzajú juhozápadne a juhovýchodne od Avdiivky, resp. [21]Ruské sily tiež obnovili neúspešné útoky severovýchodne od Avdiivky a pokúšali sa zaútočiť na Kransohorivku z Novoselivky Druhej a Vasylivky. Ukrajinský generálny štáb tiež poznamenal, že ukrajinské sily odrazili ruský útok na Pisky zo smeru od mesta Doneck. Ruský milbloger Maksim Fomin (alias Vladelen Tatarzkiy) zverejnil zábery ruských jednotiek na južnom okraji Pisky, napriek tomu, že tvrdí, že cez Pisky úspešne postupujú mnohé prápory Doneckej ľudovej republiky (DNR). [22] Prvý námestník ministra informácií DNR Daniil Bezsonov tvrdil, že ruské sily zaistili polovicu Piského 3. augusta, ale toto tvrdenie nie je v súlade s Fominovými zábermi. [23]Ruské sily pokračovali v ostrom ostreľovaní okolo Avdiivky a Pisky v snahe narušiť ukrajinské opevnenia a nastaviť podmienky pre postup. [24]

Ukrajinské sily odrazili ruské útočné operácie západne od mesta Doneck 3. augusta. Ukrajinský generálny štáb oznámil, že ruské sily sa neúspešne pokúsili postúpiť do Mariinky a Bilohirky a stiahli sa. [25] Ruské sily nebojovali dôsledne okolo Mariinky v porovnaní s vytrvalými útokmi okolo Avdiivky a Bakhmutu.Podporné úsilie č. 1 – mesto Charkov (ruský cieľ: brániť pozemné komunikačné linky (GLOC) do Izyumu a zabrániť ukrajinským silám dostať sa k ruským hraniciam)

Ruské sily pokračovali 3. augusta v obmedzených neúspešných pozemných útokoch pozdĺž osi mesta Charkov. Ruským silám sa nepodarilo postúpiť v smere Kochubeivka-Dementiivka, približne 40 km severne od mesta Charkov. Ruské jednotky pokračujú v úsilí udržať okupované hranice v severovýchodnej Charkovskej oblasti a viedli v tejto oblasti operácie leteckého prieskumu a elektronického boja (EW). [26] Veliteľ Charkovskej oblasti Oleg Synegubov uviedol, že ruské sily zasiahli dve štvrte v meste Charkov raketami protivzdušnej obrany S-300 vystrelenými z Belgorodu v Rusku a pokračovali v ostreľovaní oblastí severne, východne a južne od mesta Charkov. [27]Podporné úsilie č. 2 – južná os (ruský cieľ: brániť Chersonskú a Záporožskú oblasť proti ukrajinským protiútokom)

Ruské sily sa pokúsili získať stratené pozície v severozápadnej Chersonskej oblasti 2. augusta a 3. augusta. Ukrajinskí vojenskí predstavitelia oznámili, že ruské sily vykonali neúspešnú vojenskú prieskumnú operáciu neďaleko Bilohirky na západnom brehu rieky Inhulets. [28] Ruské sily tiež podnikli nálet na Andriivku, južne od Bilohirky, pravdepodobne v snahe zničiť ukrajinské predmostie nad riekou Inhulets. [29] Ruské sily pokračovali v ostreľovaní ukrajinských pozícií pozdĺž hranice Chersonskej oblasti a odpálili rakety Smerč MLRS, rakety protivzdušnej obrany S-300 a tri riadené strely Kh-101 na mesto Mykolajiv a oblasť Mykolajiv. [30]

Ruské sily údajne vytvárajú údernú skupinu na predchádzanie ukrajinskej protiofenzíve na administratívnej hranici Chersonsko-Dnepropetrovskej oblasti. Ukrajinské južné operačné velenie oznámilo, že ruské sily vytvárajú údernú skupinu na vedenie útočných operácií v severnej Chersonskej oblasti, odrazenie ukrajinskej protiofenzívy a dosiahnutie administratívnej hranice Chersonsko-Dnepropetrovskej oblasti. [31] Veliteľ vojenskej správy Kryvyi Roh Oleksandr Vilkul dodal, že ruské sily hromadia vojenskú techniku ​​a vojakov v smere Kryvyi Roh (s odkazom na rozmiestnenie vojsk v severnej Chersonskej oblasti). [32]Ruské sily môžu pokračovať v ostreľovaní osád okolo juhozápadne od Kryvyj Roh a Nikopolu, aby buď stanovili podmienky pre postup zo severnej Chersonskej oblasti do Záporožského mesta cez Nikopol, alebo sa zamerali na ukrajinské pozemné komunikačné linky (GLOC) zo Záporožia pred ukrajinskou protiofenzívou. [33]

Ruské sily pokračujú v presune vybavenia po celej južnej osi. Geolokalizované zábery sociálnych médií ukázali ruské vojenské vozidlá pohybujúce sa severným smerom z južného Melitopolu. [34] Poradca starostu Mariupolu Petro Andryushenko zverejnil zábery ruského vojenského konvoja zloženého zo ženijných vozidiel a nákladných áut jazdiacich z Mariupolu v smere na Berďansk. [35] Ukrajinský generálny štáb informoval, že ruské sily sťahujú vojenskú techniku, ktorá bola pôvodne nasadená na frontovú líniu Záporožskej oblasti koncom mája z dôvodu nedostatku personálu na obsluhu vybavenia. Ukrajinský generálny štáb dodal, že ruské sily distribuujú stiahnutú techniku ​​bližšie nešpecifikovaným tankovým prvkom 58 .Armáda kombinovaných zbraní. [36] Takéto prerozdelenie môže naznačovať, že frontová línia Záporožskej oblasti je obzvlášť zraniteľná, ale že Rusi nemajú v úmysle ju posilniť.

Ruské sily sa pokúšajú opraviť ruské GLOC po ukrajinských úderoch na ruské bašty na juhu Ukrajiny. Poradca veliteľa vojenskej správy Chersonskej oblasti Serhiy Khlan informoval, že ruské sily začali rozmiestňovať sklady munície, aby zmiernili riziká a účinnosť ukrajinských úderov, ale poznamenal, že takáto distribúcia znevýhodňuje ruské pozície v Chersonskej oblasti. [37] Zábery zo sociálnych médií tiež ukázali, že ruské sily sa pokúšajú opraviť Antonivskij cestný most východne od Cherson City a vo veľkej miere využívajú trajekt cez rieku Dnipro. [38]Ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva usúdilo, že ukrajinské údery na ruský muničný vlak v Brylivke 30. júla pravdepodobne dočasne narušili ruské železničné spojenie medzi Chersonskou oblasťou a Krymom, ale poznamenalo, že ruské sily pravdepodobne opravia železničnú trať v priebehu niekoľkých dní. [39] Zábery výbuchu v Brylivke na sociálnych sieťach zverejnené 3. augusta naznačujú, že ukrajinské sily mohli byť cieľom tohto miesta už druhýkrát. [40] Starosta Melitopolu Ivan Fedorov uviedol, že ruské sily sa snažia obnoviť svoje základne na letisku Melitopol. [41]

Mobilizácia a úsilie o generovanie síl (ruský cieľ: rozšíriť bojovú silu bez všeobecnej mobilizácie)

Ruské vojenské vedenie pravdepodobne nariadilo zriadiť „miesta odpočinku“ pre ruských vojakov v rámci okupovanej Ukrajiny, aby umožnili nejaký odchod ruským silám bez toho, aby sa tieto jednotky vrátili na ruské územie, kde by mohli ľahšie dezertovať. Hlavné ukrajinské riaditeľstvo vojenského spravodajstva (GUR) 3. augusta informovalo, že ruské sily v dedinách Heničeska Hirka a Antonivka v Chersonskej oblasti znárodňujú (nezákonne zaberajú) detské tábory, rekreačné zariadenia a kluby v súkromnom vlastníctve a nakupujú nafukovacie člny a matrace, aby sa vytvorili „základne pre umiestnenie a zvyšok okupačných síl“. [42]

Činnosť v Ruskom okupovaných oblastiach (ruský cieľ: konsolidovať administratívnu kontrolu okupovaných oblastí; stanoviť podmienky pre prípadnú anexiu k Ruskej federácii alebo iné budúce politické usporiadanie podľa výberu Moskvy)

Ruské okupačné úrady môžu povoliť osobné aj online hlasovanie v nadchádzajúcich pseudoreferendách o anexii okupovaného ukrajinského územia k Rusku, čo umožní jednoduchšie ruské hlasovanie. Ukrajinský starosta Melitopolu Ivan Fedorov 2. augusta oznámil, že ruské okupačné sily plánujú umožniť „hlasovanie z domova“ v nadchádzajúcom faux referende, ktoré Rusko použije na anektovanie okupovaných ukrajinských území. [43] Fedorov varoval, že okupačné sily hrozia deportáciami Ukrajincov, ktorí hlasujú proti falošnému referendu. Ukrajinský spravodajský portál Strana predtým 29. júla informoval, že „Verejné ústredie referenda“ Doneckej ľudovej republiky (DNR) oznámilo, že v referende bude možné hlasovať online za pripojenie k Rusku. [44]Kremeľ zaviedol online hlasovanie do niektorých regionálnych ruských volieb v roku 2021 a rozšíril ho do celej krajiny v marci 2022, čo pravdepodobne umožní strane Jednotné Rusko ruského prezidenta Vladimira Putina ľahšie hlasovať a obmedzí účinnosť volebných pozorovateľov. [45] Ruskí opoziční politici a pozorovatelia volieb hlásili veľké nezrovnalosti medzi online hlasovaním a papierovými hlasovacími lístkami v oblastiach, kde sa testovalo online hlasovanie v roku 2021, čo naznačuje, že Kremeľ pridal online hlasy do ich zoznamu vždy, keď ich kandidáti potrebovali podporu. Online hlasovanie na okupovaných ukrajinských územiach by bolo ešte fraškovitejšie – mnohí civilisti v okupovaných oblastiach nemajú prístup k elektrine ani tečúcej vode, nieto ešte k internetu.

Ruské okupačné úrady naďalej stanovujú podmienky pre dlhodobú ruskú kontrolu okupovaných ukrajinských území. Ruský vicepremiér Marat Khusnullin sa 3. augusta stretol so šéfom Ruskom menovaného šéfa Záporožskej okupačnej správy Jevgenijom Balitským, aby prediskutovali komplexný trojročný plán na obnovu ciest v Záporožskej oblasti a prediskutovali zvýšenie ruského financovania región. [46] Balitskyi samostatne oznámil, že okupačné úrady predlžujú lehotu pre miestnych podnikateľov a právnické osoby na registráciu podnikateľských licencií v oblasti, čo naznačuje, že mnohé ukrajinské podniky nespolupracujú s ruskými okupantmi. [47]Zástupkyňa riaditeľa Chersonskej okupačnej správy Jekaterina Gubarevová 3. augusta oznámila, že okupačné úrady vydajú ruské pasy a občianstvo ľuďom v Chersone, aj keď nemajú miestne povolenia na pobyt alebo trvalé adresy v regióne. [48] ​​Medzitým Hlavné ukrajinské riaditeľstvo vojenského spravodajstva (GUR) 3. augusta informovalo, že ruské okupačné sily ničia ukrajinské telekomunikačné siete, ktoré odmietli spolupracovať s okupantmi v Čornobajvke v Chersonskej oblasti. [49] GUR dodal, že ruské okupačné sily sa pokúšajú prinútiť okupované obyvateľstvo, aby namiesto ukrajinských hrivien používali ruské ruble ničením bankomatov, ktoré spracovávajú transakcie hrivny.
none
2

1. tomas12345 04.08.2022, 09:48

https://understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-august-3 Zaujímavá stránka kde každý den prinášajú detailnú analýzu z frontu : Ruské sily pravdepodobne využívajú ukrajinskú Záporožskú jadrovú elektráreň (JE) v Enerhodare, aby hrali proti obavám Západu z jadrovej katastrofy na Ukrajine, pravdepodobne v snahe degradovať vôľu Západu poskytnúť vojenskú podporu ukrajinskej protiofenzíve. Generálny riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Gros...

04.08.2022, 09:53
Stačí aby Rusi ráno zaspievali Kaťušu ....A hneď dajú nohy na plecia
3

2. Wolfsmörder 04.08.2022, 09:53

Stačí aby Rusi ráno zaspievali Kaťušu ....A hneď dajú nohy na plecia

04.08.2022, 10:20
A prečo tak nespravili ?
none
4

3. tomas12345 04.08.2022, 10:20

A prečo tak nespravili ?

04.08.2022, 10:41
Lebo najradšej spia na bojišti .
Červenoarmejci
5

4. Wolfsmörder 04.08.2022, 10:41

Lebo najradšej spia na bojišti .
Červenoarmejci

04.08.2022, 10:45
Počas najťažších bojov, počas druhej svetovej...
Stačilo aby si partizáni ráno dobre naraz všetci prdli a nemčúri brali vlčiakov na ruky a hybaj kade ľahšie...
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 87 379 B generated in : 0.356 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 23 823 463 x unique displays : 2 649 168 x ip address : 3.226.72.194

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 7, donaters clicked me on ads 5,68 € (15 clicks), for today 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist