for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  other  /  theme

****put sa potkol

entries
2
shows
90
uniques
30
theme was created 29.1.2023 20:09 by Milaníčko
1
29.01.2023, 20:09
Prezidentka sa potkla. Aj pre ňu platí – dvakrát meraj a raz rež.
Alebo inak, nepredbiehaj, ponáhľaj sa pomaly a rozumne. Od človeka na poste hlavy štátu sa očakáva po prvé - osobnostná zrelosť, prehľad, rozvážnosť, pokora a cit pre mieru.
Po druhé, schopnosť vždy zohľadňovať celoštátny záujem a uprednostniť ho pred individuálnymi skutkami – aj akokoľvek dobre mienenými.
A po tretie, samozrejme znalosť a dôsledné rešpektovanie spoločenského a diplomatického protokolu.
A keď je náhodou s protokolom problém, prezidentka má okolo seba celý tím odborníkov, ktorí jej majú poradiť.
Tentoraz však zlyhal prezidentkin cit pre mieru aj odborníci na protokol a dokonca aj dočasný minister zahraničných vecí Káčer. Mohol jej nenápadne pošepnúť čo sa patrí a čo nie. Ten je však najnovšie zahltený „bojom proti dezinformáciám“ v slovenských regiónoch a v tomto našom - ako sám povedal - „mrdníku“.
Tak či onak, ako prezidentka iného štátu prekvapiť víťaza českých prezidentských volieb ešte pred vyhlásením oficiálnych výsledkov a dokonca na pôde jeho volebného štábu – je medzinárodný lapsus. Vážne diplomatické faux pas. Tak voči stále úradujúcemu českému prezidentovi Zemanovi ako aj vo vzťahu k medzinárodnému imidžu Slovenska.
Vzťahy môžeme mať dobré, aj ich máme dobré, ale rýchlonohý treba byť aj pri riešení celospoločenských problémov Slovenska. A tých máme neúrekom.
Škoda, že hlava štátu sa v rýchlosti dokázala prekonať iba v takejto situácii, alebo pri expresne rýchlom podpise obrannej zmluvy s USA. Ale pri prešľapoch a výčinoch dočasnej vládnej garnitúry reaguje vlažne a komótne, čím ich vlastne toleruje.
Prezident má zastupovať a reprezentovať všetkých občanov, zastávať sa ich tobôž v takomto turbulentnom období. A keď sa im dejú krivdy musí zasiahnuť do vývoja rýchlo, razantne a jednoznačne.
Prezident krajiny, akokoľvek dobre a štýlovo oblečený, má byť v prvom rade Hlava štátu – nie vianočná ozdoba.
consents: Kasafran
none
2

1. Milaníčko 29.01.2023, 20:09

Prezidentka sa potkla. Aj pre ňu platí – dvakrát meraj a raz rež. Alebo inak, nepredbiehaj, ponáhľaj sa pomaly a rozumne. Od človeka na poste hlavy štátu sa očakáva po prvé - osobnostná zrelosť, prehľad, rozvážnosť, pokora a cit pre mieru. Po druhé, schopnosť vždy zohľadňovať celoštátny záujem a uprednostniť ho pred individuálnymi skutkami – aj akokoľvek dobre mienenými. A po tretie, samozrejme znalosť a dôsledné rešpektovanie spoločenského a diplomatického protokolu. A keď je náhodou s proto...

29.01.2023, 22:32
(1) Mil@níčko,
tejto manekýnke na čele nášho štátu chýbajú všetky atribúty potrebné pre výkon tejto najvyššej funkcie. Je stále oddanou slúžkou svojho "chlebového a ideového donora" Sorosa a s veľkou vďakou a pokorou prijíma všetky ním sprostredkované ocenenia za progresívne opakovanú zradu záujmov občanov Slovenska...!
Dúfam, že pri ďalších preziddentských voľbách budeme aspoň "akomaksvojho " múdrejší a rozvážnejší...

consents: Milaníčko
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 65 523 B generated in : 0.310 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.02 ( 17.4.2024 9:00 ) themes displays : 22 237 794 x unique displays : 2 542 349 x ip address : 44.210.149.205

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 4, donaters clicked me on ads 2,85 € (35 clicks), for today 0,10 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated