for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

Láska k peniazom a vojne je koreňom všetkého zla alebo Zlaté teľa!

entries
29
shows
255
uniques
67
theme was created 8.11.2022 23:42 by Kasafran
1
08.11.2022, 23:42
Láska k peniazom a vojne je koreňom všetkého zla alebo Zlaté teľa!
Bratislava 8. novembra 2022

Chcem sa s vami podeliť o ďalšiu podstatnú časť knihy Alexa Krainera Veľký podvod: Browderov podvod. Ako mnohí z vás zistili, Amazon odmieta túto knihu predávať. Svoju kópiu som našiel na Apple Books. Tento pokus o cenzúru je dosť odhaľujúci. Krainerove slová predstavujú priamu hrozbu pre záujmy korporácií, ktoré profitujú z vojny. Keď si prečítate Krainerovu analýzu toho, aká veľká časť americkej ekonomiky závisí od prípravy na vojnu, pochopíte, prečo obchodníci so smrťou, ktorí profitujú z budovania nesmierne drahých zbraňových systémov, chcú tieto fakty pred vami zatajiť

“Aby vojensko-priemyselný komplex a jeho finančníci mohli naďalej prosperovať, boli závislí od neustáleho prísunu nepriateľov, existenčných hrozieb a strachu. Počas väčšiny druhej polovice minulého storočia bol určeným nepriateľom č. 1 medzinárodný komunizmus vo všeobecnosti a Sovietsky zväz osobitne. Douglas MacEachin, riaditeľ Úradu sovietskych analýz CIA, v 80. rokoch 20. storočia opísal význam úlohy ZSSR ako nepriateľa č. 1 Ameriky: “Sovietsky zväz je natoľko zásadný pre náš pohľad na svet, pre našu predstavu o tom, čo je v politike správne a čo nie, pre náš pocit bezpečnosti, že veľká zmena v ZSSR je rovnako významná ako nejaká veľká zmena v sociologickej štruktúre samotných Spojených štátov.”

Keď sa ZSSR napokon zrútil, americký bezpečnostný establišment označil medzinárodný terorizmus za náhradného nepriateľa, aby ospravedlnil ďalšie zvyšovanie vojenských výdavkov a sériu obmedzených vojen na Blízkom východe a v niektorých častiach Afriky. Keď však americká verejnosť začala byť unavená z mnohonásobných, nikdy nekončiacich a nevyhrateľných teroristických vojen na Blízkom východe, formujúce sa myslenie západných think tankov sa zmenilo v prospech veľkej vojny proti veľmoci.”

“RAND Corporation, vplyvný člen vojensko-priemyselného komplexu, uverejnila v roku 2008 správu, v ktorej obhajovala vojnu proti veľmoci ako spôsob stimulácie americkej ekonomiky.” Správa nešpecifikovala cieľ, ale v tom čase sa za hlavných kandidátov považovali Irán, Rusko alebo Čína. V súlade s tým médiá a odvetvie vzťahov s verejnosťou blízke MIC spustili rafinovanú marketingovú kampaň s cieľom získať súhlas verejnosti s touto novou a vylepšenou myšlienkou.

V októbri 2010 publicista denníka Washington Post David Broder napísal, ako by vojna (s Iránom) pomohla vyriešiť hospodársku krízu v USA. V roku 2012 Rada pre zahraničné vzťahy, ďalší vplyvný provojnový think tank, uverejnila článok Matthewa Kroeniga s názvom “Čas zaútočiť na Irán”. Zdá sa, že plány na útok na Irán boli na čas odložené, ale Rusko medzitým postúpilo na miesto nového najväčšieho nepriateľa a najväčšej existenčnej hrozby pre Spojené štáty. V apríli 2014 napísal historik Ian Morris v denníku Washington Post článok s absurdným názvom “Z dlhodobého hľadiska nás vojny robia bezpečnejšími a bohatšími”. Článok bol uvedený na webovej stránke Postu s obrázkom výbuchu jadrovej bomby s titulkom: “Vojna je brutálna. Alternatíva je horšia.”

“Washington Post chce, aby jeho čitatelia verili, že hoci ísť do vojny by bolo hrozné, nejsť do vojny by bolo ešte horšie! Aby toho nebolo málo, New York Times v júni toho istého roku poskytol svoj vlastný príspevok k dôstojnej veci a uverejnil článok Tylera Cowena “Nedostatok veľkých vojen môže škodiť hospodárskemu rastu”. Cowen sa usiloval presvedčiť svojich čitateľov, že vojny nie sú také zlé ako kedysi, a do svojho článku zahrnul graf, ktorý ukazuje, o koľko sa od 50. rokov minulého storočia znížila úmrtnosť v súvislosti s bojmi:”

Na snímke graf, ktorý ukazuje, o koľko sa od 50. rokov minulého storočia znížila úmrtnosť v súvislosti s bojmi
“Ako vidíte, do roku 2010 klesol počet úmrtí v bojoch – vojaci plus civilisti, ktorí sa dostali do krížovej paľby – len na tri osoby na milión. Tieto presvedčivé čísla dokazujú, že vedenie vojny je v súčasnosti bezpečnejšie ako jazda autom, pôrod alebo vdychovanie sekundárneho dymu. Cowen pokračuje v intelektualizácii: “Môže sa zdať odporné nájsť v tomto ohľade pozitívnu stránku vojny, ale pohľad na americkú históriu naznačuje, že túto myšlienku nemôžeme tak ľahko zavrhnúť.” Áno, prosím, neodmietajme túto skvelú myšlienku tak ľahko. George Orwell mal určite pravdu, keď poukázal na to, že “politické reči a písanie sú do veľkej miery obranou neobhájiteľného”.

“Pochopiť, prečo západné elity túžia po ďalšej svetovej vojne, nie je zložité. Spojené štáty sú najväčším dlžníkom na svete. V súčasnosti dlh federálnej vlády výrazne presahuje 100 % hrubého domáceho produktu (HDP), pričom navyše má približne 200 biliónov dolárov tzv. nefinancovaných záväzkov. Tieto záväzky súvisia so záväzkami vlády, ako sú dôchodky federálnych zamestnancov, starostlivosť o vojnových veteránov, sociálne zabezpečenie a zdravotné poistenie. Predstavujú absurdnú sumu viac ako 640 000 USD na muža, ženu a dieťa v USA a viac ako 1,7 milióna USD na daňového poplatníka. Tieto záväzky by nikdy nemohli byť splnené, aj keby hospodárstvo zaznamenávalo solídny rast. Od finančnej krízy v roku 2008 a následnej hospodárskej recesie je však oživenie amerického hospodárstva najslabšie v histórii, a to aj napriek bezprecedentnej fiškálnej a monetárnej stimulácii, ktorá zvýšila celkový dlh úverového trhu na 360 % HDP. Táto úroveň dlhu sa stala prekážkou hospodárskeho rastu a spôsobila, že krajina je zraniteľná voči vážnym sociálnym napätiam na viacerých frontoch. Verejné a súkromné dôchodky v celých USA sú vážne podfinancované a státisíce dôchodcov už zisťujú, že musia naďalej pracovať, aby sa uživili v rokoch “dôchodku”. Mladšie generácie medzitým čelia slabému trhu práce a tí z nich, ktorí navštevovali univerzity, spoločne nahromadili dlh vo výške 1,4 bilióna dolárov.”

Priznám sa, že som nevedel o správe RAND, ktorá obhajuje vojnu ako najlepšie ekonomické afrodiziakum, a o povzbudzovaní Davida Broedera k útoku na Irán s cieľom podporiť zaostávajúce hospodárstvo USA v roku 2010. Spočiatku som uvažoval, či to nie sú články Babylonskej včely (Babylonská včela je satirická webová stránka, ktorá sa špecializuje na osočovanie bohatých a mocných). toto nebol produkt podivného, perverzného komediálneho skeču Monty Pythona. Títo takzvaní vážení muži to mysleli smrteľne vážne. Zabíjali tisíce ľudí, aby vytvorili hodnotu pre akcionárov. Vrhá nové svetlo na aforizmus, že “Láska k peniazom je koreňom všetkého zla”.

Politika a výdavky na obranu sú prepojené spôsobom, ktorý väčšina ľudí nedoceňuje. Istý pohľad na korupciu tohto procesu som získal vďaka svojmu susedovi (keď som žil na jednom z predmestí Washingtonu, DC). Môj bývalý sused je o 15 rokov mladší ako ja a vlastní najväčšiu lobistickú firmu v oblasti obrany vo Washingtone. Jeho práca spočívala v podpisovaní zmlúv s veľkými a menšími výrobcami zbraní a vojenského vybavenia. Platili mu vysoké mesačné poplatky. Na oplátku môj sused – nazvime ho “pán D” – chodil na víno a večere ku kľúčovým členom Snemovne reprezentantov a Senátu. Bol to človek, ktorého zákonodarcovia chceli vidieť, pretože mohol organizovať “večere”, na ktorých sa vyzbierali peniaze, ktoré sa následne presypali na bankové účty týchto členov Kongresu. Kupovanie vplyvu vo Washingtone je mnohomiliónový biznis, ktorý generuje miliardy pre obranný priemysel a spôsobil nešťastie, utrpenie a smrť miliónom cudzincov.

Obávam sa, že dnešné voľby v Spojených štátoch nezmenia obranný incest, ktorý ovláda Washington. Tento skorumpovaný systém bude musieť zlomiť vonkajšia sila. Obávam sa, že Spojené štáty sa v okamihu pýchy ocitnú vo vojne s Ruskom alebo Čínou a tvrdo zistia, že drahé zbraňové systémy zlyhajú alebo budú rýchlo zničené na bojisku. Podobne ako alkoholik na konci svojich síl musí naraziť na dno a priznať si závislosť. Až potom je možná reforma.

link
2

1. Kasafran 08.11.2022, 23:42

Láska k peniazom a vojne je koreňom všetkého zla alebo Zlaté teľa! Bratislava 8. novembra 2022 Chcem sa s vami podeliť o ďalšiu podstatnú časť knihy Alexa Krainera Veľký podvod: Browderov podvod. Ako mnohí z vás zistili, Amazon odmieta túto knihu predávať. Svoju kópiu som našiel na Apple Books. Tento pokus o cenzúru je dosť odhaľujúci. Krainerove slová predstavujú priamu hrozbu pre záujmy korporácií, ktoré profitujú z vojny. Keď si prečítate Krainerovu analýzu toho, aká veľká časť americkej ek...

08.11.2022, 23:53
Obávam sa, že dnešné voľby v Spojených štátoch nezmenia obranný incest

S touto vetou súhlasím, pretože bežným občanom je úplne jedno, či v USA budú vládnuť demokrati alebo republikáni. Alebo vyberajú si nejako, ako vybrať si menšie zlo.
none
3

1. Kasafran 08.11.2022, 23:42

Láska k peniazom a vojne je koreňom všetkého zla alebo Zlaté teľa! Bratislava 8. novembra 2022 Chcem sa s vami podeliť o ďalšiu podstatnú časť knihy Alexa Krainera Veľký podvod: Browderov podvod. Ako mnohí z vás zistili, Amazon odmieta túto knihu predávať. Svoju kópiu som našiel na Apple Books. Tento pokus o cenzúru je dosť odhaľujúci. Krainerove slová predstavujú priamu hrozbu pre záujmy korporácií, ktoré profitujú z vojny. Keď si prečítate Krainerovu analýzu toho, aká veľká časť americkej ek...

09.11.2022, 09:08
"Láska k peniazom a vojne je koreňom všetkého zla"

Nie, to si naozaj nemyslím.
Koreňom všetkého zla je skôr nedostatok poznania.
none
4

3. era 09.11.2022, 09:08

"Láska k peniazom a vojne je koreňom všetkého zla"

Nie, to si naozaj nemyslím.
Koreňom všetkého zla je skôr nedostatok poznania.

10.11.2022, 22:39
(3) Era,
myslieť si to nemusíš, ale vedz, že tento druh "lásky" prekvitá už celé tisícročia...
Pouvažuj, ako je to možné, keď ľudského poznania stále veky vekov pribúda, ale zla neubúda - naopak sofistikovane pribúda...
5

4. Kasafran 10.11.2022, 22:39

(3) Era,
myslieť si to nemusíš, ale vedz, že tento druh "lásky" prekvitá už celé tisícročia...
Pouvažuj, ako je to možné, keď ľudského poznania stále veky vekov pribúda, ale zla neubúda - naopak sofistikovane pribúda...

10.11.2022, 22:42
Prekvitá, to áno. Len to nepovažujem za koreň. To je všetko. 🙂
consents: Kasafran
none
6

5. era 10.11.2022, 22:42

Prekvitá, to áno. Len to nepovažujem za koreň. To je všetko. 🙂

10.11.2022, 22:52
(5) Era,
keď vieš, čo je toho koreňom, budem Ti vďačný, keď ma poučíš...
10

6. Kasafran 10.11.2022, 22:52

(5) Era,
keď vieš, čo je toho koreňom, budem Ti vďačný, keď ma poučíš...

11.11.2022, 07:22
Ako píšem v 3. - nedostatok poznania.
none
7

3. era 09.11.2022, 09:08

"Láska k peniazom a vojne je koreňom všetkého zla"

Nie, to si naozaj nemyslím.
Koreňom všetkého zla je skôr nedostatok poznania.

10.11.2022, 22:54
Aké poznanie chýba Putlerovi? Napadol Ukrajinu.
none
9

7. Lemmy 10.11.2022, 22:54

Aké poznanie chýba Putlerovi? Napadol Ukrajinu.

11.11.2022, 07:21
Skôr je otázka, aké poznanie chýba tebe alebo mne.

Ľahko súdiš.
none
12

9. era 11.11.2022, 07:21

Skôr je otázka, aké poznanie chýba tebe alebo mne.

Ľahko súdiš.

11.11.2022, 08:37
Čiže podľa teba to na Putlera neplatí.
none
13

12. Lemmy 11.11.2022, 08:37

Čiže podľa teba to na Putlera neplatí.

11.11.2022, 08:40
Ale áno, platí to na všetkých.

Len ty si vyberáš iba to, čo sa ti hodí.
none
14

13. era 11.11.2022, 08:40

Ale áno, platí to na všetkých.

Len ty si vyberáš iba to, čo sa ti hodí.

11.11.2022, 08:43
Ak si si nevšimol, tak tu je debata o vojnových štváčoch. Takže moja otázka je dobrá. To len ty si vyberáš odpovede, ktoré sa ti hodia. Tie ďalšie ignoruješ.
none
15

14. Lemmy 11.11.2022, 08:43

Ak si si nevšimol, tak tu je debata o vojnových štváčoch. Takže moja otázka je dobrá. To len ty si vyberáš odpovede, ktoré sa ti hodia. Tie ďalšie ignoruješ.

11.11.2022, 08:45
Všimol som si, že téma je o amerických vojnových štváčoch.

Ale ja som komentoval iba ten koreň, nič viac.
none
16

15. era 11.11.2022, 08:45

Všimol som si, že téma je o amerických vojnových štváčoch.

Ale ja som komentoval iba ten koreň, nič viac.

11.11.2022, 08:49
Preto som sa opýtal na koreň Putlera. Ty sa však vyhýbaš odpovedi. Pri Američanoch vieš, že im chýba poznanie, pri Putlerovi nevieš alebo to ignoruješ.
none
17

16. Lemmy 11.11.2022, 08:49

Preto som sa opýtal na koreň Putlera. Ty sa však vyhýbaš odpovedi. Pri Američanoch vieš, že im chýba poznanie, pri Putlerovi nevieš alebo to ignoruješ.

11.11.2022, 08:52
Prečo píšeš klamstvá?

Prečo s vymýšľaš nepravdy, že ja viem, že pri Američanoch chýba poznanie? Náhodou, oni ho majú práve v dnešnej dobe najviac.
none
18

17. era 11.11.2022, 08:52

Prečo píšeš klamstvá?

Prečo s vymýšľaš nepravdy, že ja viem, že pri Američanoch chýba poznanie? Náhodou, oni ho majú práve v dnešnej dobe najviac.

11.11.2022, 09:01
Veď v 3 a 10 reaguješ, že nedostatok poznania. Pritom Kasafran hovorí o USA. Zrejme si nečítal poriadne jeho úvodný príspevok, je o Američanoch. Práve preto som spomenul Putlera, aby som od teba vedel, či tiež má nedostatok poznania.
none
19

18. Lemmy 11.11.2022, 09:01

Veď v 3 a 10 reaguješ, že nedostatok poznania. Pritom Kasafran hovorí o USA. Zrejme si nečítal poriadne jeho úvodný príspevok, je o Američanoch. Práve preto som spomenul Putlera, aby som od teba vedel, či tiež má nedostatok poznania.

11.11.2022, 09:04
Vôbec som nečítal jeho úvodný prspevok

Zaujal ma iba nadpis.

Samozrejme, aj Putin má nedostatok poznania. Rovnako ako aj ty alebo ja.
none
20

19. era 11.11.2022, 09:04

Vôbec som nečítal jeho úvodný prspevok

Zaujal ma iba nadpis.

Samozrejme, aj Putin má nedostatok poznania. Rovnako ako aj ty alebo ja.

11.11.2022, 09:07
Mne moje poznanie stačí, pretože nie som podporovateľ vojen.
none
22

20. Lemmy 11.11.2022, 09:07

Mne moje poznanie stačí, pretože nie som podporovateľ vojen.

11.11.2022, 09:32
To sa ti iba zdá, že nie si. Každý spor, ktorý tu rozdúchavaš, prispieva k duchovnej atmosfére, z ktorej sa rodia veľké vojny.
none
23

22. era 11.11.2022, 09:32

To sa ti iba zdá, že nie si. Každý spor, ktorý tu rozdúchavaš, prispieva k duchovnej atmosfére, z ktorej sa rodia veľké vojny.

11.11.2022, 09:38
Táraš.
none
24

22. era 11.11.2022, 09:32

To sa ti iba zdá, že nie si. Každý spor, ktorý tu rozdúchavaš, prispieva k duchovnej atmosfére, z ktorej sa rodia veľké vojny.

11.11.2022, 09:38
A platí to aj pre Kasafrana? Ten tu rozdúchava nenávisť voči Židom.
consents: era
none
25

24. Lemmy 11.11.2022, 09:38

A platí to aj pre Kasafrana? Ten tu rozdúchava nenávisť voči Židom.

11.11.2022, 09:45
Presne tak. Vytváranie duchovnej atmosféry je spoločná práca všetkých nás.

Ak sa naše vzťahy radikalizujú, ak sa zvyšuje hašterivosť a neláska a nepochopenie, zvyšuje sa pravdepodobnosť aj veľkých ozbrojených konfliktov.
none
8

1. Kasafran 08.11.2022, 23:42

Láska k peniazom a vojne je koreňom všetkého zla alebo Zlaté teľa! Bratislava 8. novembra 2022 Chcem sa s vami podeliť o ďalšiu podstatnú časť knihy Alexa Krainera Veľký podvod: Browderov podvod. Ako mnohí z vás zistili, Amazon odmieta túto knihu predávať. Svoju kópiu som našiel na Apple Books. Tento pokus o cenzúru je dosť odhaľujúci. Krainerove slová predstavujú priamu hrozbu pre záujmy korporácií, ktoré profitujú z vojny. Keď si prečítate Krainerovu analýzu toho, aká veľká časť americkej ek...

11.11.2022, 06:59
.....láska k peniazom!!!!
Neviete kde býva nejaký Feničan!!! Nech ho žihľavou po holých .....oných...vyšľahám??? Lebo to oni peniaze vynašli!!!! A tým pádom aj nenávisť a vojnu.
11

8. peter67 11.11.2022, 06:59

.....láska k peniazom!!!!
Neviete kde býva nejaký Feničan!!! Nech ho žihľavou po holých .....oných...vyšľahám??? Lebo to oni peniaze vynašli!!!! A tým pádom aj nenávisť a vojnu.

11.11.2022, 07:24
Láska k peniazom je niečo iné, než peniaze samotné 🙂
none
27

11. era 11.11.2022, 07:24

Láska k peniazom je niečo iné, než peniaze samotné 🙂

11.11.2022, 12:34
Kým nevznikol ZSSR, sme nemali koho ľúbiť a terazky už nemáme.
👍: djjaro
21

1. Kasafran 08.11.2022, 23:42

Láska k peniazom a vojne je koreňom všetkého zla alebo Zlaté teľa! Bratislava 8. novembra 2022 Chcem sa s vami podeliť o ďalšiu podstatnú časť knihy Alexa Krainera Veľký podvod: Browderov podvod. Ako mnohí z vás zistili, Amazon odmieta túto knihu predávať. Svoju kópiu som našiel na Apple Books. Tento pokus o cenzúru je dosť odhaľujúci. Krainerove slová predstavujú priamu hrozbu pre záujmy korporácií, ktoré profitujú z vojny. Keď si prečítate Krainerovu analýzu toho, aká veľká časť americkej ek...

11.11.2022, 09:23
Láska k peniazom? Je to hlúpy názor. Väčšina ľudí netrpí láskou k peniazom. Ide o extrémne prípady jednotlivcov. Akurát každý túži po tom, aby netrel biedu.
👎: djjaro
none
26

21. Lemmy 11.11.2022, 09:23

Láska k peniazom? Je to hlúpy názor. Väčšina ľudí netrpí láskou k peniazom. Ide o extrémne prípady jednotlivcov. Akurát každý túži po tom, aby netrel biedu.

11.11.2022, 12:16
Spýtaj sa prečo veľkopodnikateľia majú radi veľa
none
28

26. djjaro 11.11.2022, 12:16

Spýtaj sa prečo veľkopodnikateľia majú radi veľa

11.11.2022, 12:36
Prečo veľkopodnikatelia majú radi veľa?
29

28. peter67 11.11.2022, 12:36

Prečo veľkopodnikatelia majú radi veľa?

11.11.2022, 14:41
Lebo už čo je veľa,to je málo
none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 145 280 B generated in : 0.238 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 21 566 820 x unique displays : 2 528 927 x ip address : 18.207.129.175

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 3, donaters clicked me on ads 0,13 € (0 clicks), for today 0,06 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated