for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

ČÍNA NEDOKÁŽE VYTIAHNUŤ SVET Z BLÍŽIACEJ SA HOSPODÁRSKEJ KRÍZY

entries
1
shows
97
uniques
42
theme was created 3.6.2023 17:59 by Kasafran
1
03.06.2023, 17:59
ČÍNA NEDOKÁŽE VYTIAHNUŤ SVET Z BLÍŽIACEJ SA HOSPODÁRSKEJ KRÍZY

Veruže nie. Čína to nedokáže. Tu v tomto článku je vyčíslené prečo - práve na exaktných číslach skra****e Čína tak isto ako USA. Lebo "komunistická Čína" je hybrid komunisticko-kapitalistický podľa vzoru Západu a ten vedie spoločnosť k západu tejto civilizácie. Obdivuhodné nadšenie, ktoré vypuklo v Číne keď Veľký Mao obliekol všetkých Číňanov do robotníckych pracovných rovnošiat vrátane samého seba a zavelil "vyhrňme si rukávy..." a všetci Číňania s nadšením hurá! sa pustili do budovania novej Číny - na svet prinieli ovocie komunistickej idey "krásnych šťastných zajtrajškov". Za neuveriteľne krátky čas Čína dobehla a predbehla Spojené štáty americké.
A prečo teraz obaja konkurenti v pretekoch čím viac vyrábať, predávať, vylepšovať, zväčšiť a ešte viac vyrábať a ešte vyššie vežiaky stavať a každý sa môže realizovať v práci napĺňaním svojich životných potrieb - a podľa práce dostávať odmenu akú si zaslúži - sú v koncoch?
Z každého "schopného" komunistického Číňana sa stal malý kapitalista. V ekonomickom systéme založenom na kapitáli - ktorý rastie "sám od seba" vytváraním zisku ako živá rastlina podľa prírodných zákonov - treba zisk hneď investovať aby vytvoril nový zisk. ako rastlina semená a rozsiala ich ďalej. Aby ďalej a vyšie rástol zisk. Rýchle investovať a nevytvárať prázdne bubliny investovaného kapitálu napríklad do množstva novopostavených bytov lebo bez nájomníkov neprinášajú zisk. Kolieska kapitálu sa musia krútiť lebo keď prestanú to je kapitálová smrť. Preto po II. svetovej vojne v Európe rozdelenej na kapitalistickú polovicu a druhú socialisticko-komunistickú, musel Západ urobiť revolúciu aby západné firmy, ktoré vyčerpali doma svoj priestor na investovanie zisku, mohli investovať na Východe. Zhltli aj našu česko-slovenskú socialisticko-komunistickú ekonomiku, uspatú do pokojného spánku nesúťaženia keď už každý chudák poctivo pracujúci dostal zadarmo štátny alebo podnikový byt aj všetky vymoženosti civilizácie zadarmo - lekárov, lieky, kultúru, šport , rekreácie doma aj v zahraničí pri mori "na poukaz od ROH" - a to ROH človeku preplatilo ešte aj cestovný lístok na vlak a tiež letenku!!!! Toto je neslýchané v kapitalime! Zadarmo všetky školy a k nim aj štipendiá! Všetko zadarmo aby mohol študovať každý kto na to hlavu a nie peniaze, za ktoré si môže kúpiť vysokoškolský diplom každý hlupák. A potom štát vyzerá tak ako tento náš.
Socialistická ekonomika automaticky spotrebúvala svoj zisk nielen na rozširovanie výroby a zvyšovanie blahobytu občanov ale aj na potreby spoločnosti. Hovorí sa tomu "prikrývať sa takou perinou, akú máme" - nerobiť dlhly najmä nie na vysoké úroky a nerobiť zbytočné zásoby v bankách.
Bývalá Československá socialistická republika nebola žiadnej cudzej banke zadĺžená ani jedinou korunou. Teraz je Slovenská republika zadĺžená po uši. Topíme sa v dlhoch podľa vzoru USA. Čo ja pamätám - neviem presne kedy, možno pred dvadsiatimi rokmi to bolo - do uší sa mi zapichla cifra štátneho dlhu USA 16 biliónov dolárov a teraz je dvojnásobný. Nehorázne prekročil hranicu 31,1 biliónov a Kongres ho zastropoval. Ale začali krachovať banky. Takže ten dlh ktosi zas odstropoval a v USA vypuklo nadšenie ,že štát si môže ďalej požičiavať od súkromných bánk ďalšie milióny dolárov aby mohol pomáhať Ukrajine poraziť Rusko.
Komu nedošlo prečo dlh USA je odstropovaný a môže zasa veselo rásť donekonečna až do samého neba, tomu treba povedať po lopate: ak sa západný kapitál nedostane do Ruska, umrie. Živými číslami úrokov a zisku sa nedá naveky rozmnožoval mŕtvy kapitál, z ktorého rastú na Zemi továrne hlavne na výrobu zbraní aj domy pre ľudí ako živé stromy - aby mali lietalá čo bombardovať a fabriky aby mohli znova vyrábať - aby nebola nezamestnanosť a boli nové domy. Stromy na na Zemi nerastú do neba ale len potiaľ, pokiaľ im dovolí hlavný prírodný zákon Zeme: zákon dvoch protikladov v priestore "urbi et orbi". Ten Zákon nedovolí bubline zisku nafukovať sa donekonečna. Existuje skutočná červená čiara - nie výmysel - kvôli ktorej teraz umierajú tisíce ruských aj ukrajinských vojakov na Ukrajine - na nej zem-pôda najúrodnejšia v Európe je už takmer celá vypredaná americkým investorom. To je pre Západ málo. Aby sa nezadusil vo svojej bubline potrebuje ísť stále ďalej na Východ. Zhltnúť Východ ako pažravý drak. A potom? Čo? Stane sa to isté ako keď mračno kobyliek zožerie lúku na ktorú sadlo aj lístie zo stromov naokolo. Mračno odletí ďalej zničiť ďalšiu lúku a stromy, samozrejme. Prírodný zákon. A kam ďalej poletí kapitalistický Drak keď zožerie celú Zem? Veď hej. Plánuje cestu na Mars. A potom kam? Ďalej. Až kam?
Západu stojí v ceste Rusko. Nový Východ. Vyšiel v II. svetovej vojne malý a slabý a rozbil si kolená keď hneď hapal v Studenej vojne v súboji so starým, všetkými svätými masťami pomazaným Západom. Ale už sa pozbieral. A aj narástol a zmúdrel. Poučil sa z omylu, že sa vydal rovno k Západu namiesto toho aby šiel svojou vlastnou cestou a stúpal najprv hore po nebi a potom ako pánboh dá - možno ruka v ruke so starým Východom. Ale na toho pozor! Iste sa aj s Čínou bude treba pobiť lebo aj tá má doma už veľmi málo miesta. Opatrne s tým Veľkým Číňanom čo nedávno prišiel do Moskvy potriasť si priateľsky ruku s Pánom Kremľa. Aj na kremeľských hviezdach svietia červené päťcípe hviezdy také isté ako na čínskej zástave, na toto pozor! Čínske hviezdy sú kapitalistický Hybrid a ten zhltol čínskeho Draka! V druhej Horúcej vojne Rusom prileteli Američania na pomoc v poslednej chvíli poraziť Nemcov len aby Rusi nezískali celú Európu!!!
Hneď potom americkí a európski kapitalisti sa spojili v Atlantickom pakte proti Rusku a odštartovali Studenú vojnu Západu s Východom!
V Rusku je taký obrovský priestor na investovanie kapitálu, že sa z toho kapitalistom až hlavy krútia. Starým na Západe tak veľmi, že z posledných síl hrajú vabank a tým novým v Číne ešte viac šikmejú oči smerom k Sibíri. V Amerike začali krachovať banky - praskať ako bubliny preplnené Ziskom - a hrozí to aj Číne.
Zmúdreli už Rusi natoľko, že pôjdu vlastnou cestou a nebudú nasledovať Západ?
Budú z mŕtvych vzkriesení Rusi rozumne gazdovať na Zemi a nevyhadzovať peniaze na vojny a zbytočné driapanie sa na Mars lebo ten sa nedá zúrodniť "ani tak ľahko" ako Sahara? Neskúsia najprv zúrodniť púšte na Zemi a potom porozmýšľať ako a kam ďalej?
Marta Slezáková
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 61 509 B generated in : 0.289 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 23 756 317 x unique displays : 2 638 868 x ip address : 3.235.182.206

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 7, donaters clicked me on ads 5,31 € (14 clicks), for today 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist