move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / health / chain

Výživové doplnky.

entries
11
shows
1 885
uniques
353
theme was created 07.10.2020 by Fotón
7

5. Fotón 07.10.2020, 12:49

Áno, hladovanie hodne pomôže. Je v tom ale ešte i genetika. Ten kto má genetické predispozície, môže sa dožiť aj 100 rokov. S tým ale nerátaj, že aj tvoje gény sú také. Nehraj genetickú lotériu, ži zdravo. ....Takisto je rozdiel, či sa staroby dožiješ plný rôznych nemocí alebo zomrieš zdravý len na starobu. Nechceš predsa vymetať nemocnice v starobe a vyhadzovať dôchodok za drahé lieky a vyšetrenia. Radšej byť plný sily a dožiť svoj život prechádzkami v prírode, než v čakárňach u doktorov. Keď...

07.10.2020, 13:10
Len aby si bol v obraze: pol kila pečeného kurčaťa má 700 kcal, čiže hovorovo "kalórii" (=2980 kJ) link
....Tvoj bazálny metabolizmus, v tvojej váhe, sa pohybuje okolo 2000 kcal link Byzálny metabolizmus je práca tvojich orgánov. Je to množstvo energie ktorú spáliš, i keď nič nerobíš. 700g zeleniny ktorú som ti odporučil má 350 kcal.
as response to :
5

3. peter67 07.10.2020, 12:23

Miloš. Moja babka sa dožila 89 rokov a asi nejedla takéto novodobé produkty. Mala málo vlákniny, ale na druhej strane ako mi spomínala, tak často hladovala a potom sa neprežierala ako jej vnuk (ja). Ono to bude asi tým, že je nadbytok potravy, lacnej a hlavne prešpikovanej cukrami a mastnotou - nápoje, všetko vyprážané.... Takže ak sa budeš prežierať ako ja, tak nejaké doplnky sú iba slabou náplasťou na zdravie. A to ešte nepijem na zdravie, iba nealko.

07.10.2020, 12:49
Áno, hladovanie hodne pomôže. Je v tom ale ešte i genetika. Ten kto má genetické predispozície, môže sa dožiť aj 100 rokov. S tým ale nerátaj, že aj tvoje gény sú také. Nehraj genetickú lotériu, ži zdravo. ....Takisto je rozdiel, či sa staroby dožiješ plný rôznych nemocí alebo zomrieš zdravý len na starobu. Nechceš predsa vymetať nemocnice v starobe a vyhadzovať dôchodok za drahé lieky a vyšetrenia. Radšej byť plný sily a dožiť svoj život prechádzkami v prírode, než v čakárňach u doktorov.


Keď budeš jesť zeleninové mixy (700g), do toho 50g orechov a k tomu polku pečeného kurčaťa, nezostane ti miesto na hentaké nezdravé jedlá a bedeš sa cítiť plný a kvalitne najedený najmenej na 8 hodín (vyskúšané). Ani na to nedostaneš chuť. Tak budeš perfektne zasýtený. Prečo? Lebo potraviny ktoré som spomenul majú extrémne nízky glykemický index. ....No a keď si po takomto jedle dopraješ ešte nejaký koláč, nič sa nestane, pretože glykémia sa ráta z aritmetického priemeru všetkého, čo si zjedol. ....Vyskúšaj, uvidíš. Výsledok ti garantujuem. Raz to skúsiš, a už odvtedy nebudeš chcieť nič iné.
consents: peter67
as response to :
3

1. Fotón 07.10.2020, 12:15

Je niekoľko výživových doplnkov ktoré je dobré používať, pretoŽe sa v prirodzenej strave vyskytujú iba vo veľmi malých množstvách. To prvé čo spomeniem je nedostatok vlákniny. Človek jej potrebuje k zdravému črevnému metabolizmu aspoň 30g denne. Aj v tej najzdravšej strave sa jej však nachádza sotva 10g. Tento nedostatok vám v pohode doplní Psyllium, ktorý sa vyrába zo skorocelu indického https://www.drmax.sk/dr.max-psyllium . O tom, ako to v črevách funguje a prečo je vláknina tak dôležitá s...

07.10.2020, 12:23
Miloš. Moja babka sa dožila 89 rokov a asi nejedla takéto novodobé produkty. Mala málo vlákniny, ale na druhej strane ako mi spomínala, tak často hladovala a potom sa neprežierala ako jej vnuk (ja).
Ono to bude asi tým, že je nadbytok potravy, lacnej a hlavne prešpikovanej cukrami a mastnotou - nápoje, všetko vyprážané....
Takže ak sa budeš prežierať ako ja, tak nejaké doplnky sú iba slabou náplasťou na zdravie. A to ešte nepijem na zdravie, iba nealko.
as response to :
1
07.10.2020, 12:15
Je niekoľko výživových doplnkov ktoré je dobré používať, pretoŽe sa v prirodzenej strave vyskytujú iba vo veľmi malých množstvách.

To prvé čo spomeniem je nedostatok vlákniny. Človek jej potrebuje k zdravému črevnému metabolizmu aspoň 30g denne. Aj v tej najzdravšej strave sa jej však nachádza sotva 10g. Tento nedostatok vám v pohode doplní Psyllium, ktorý sa vyrába zo skorocelu indického link . O tom, ako to v črevách funguje a prečo je vláknina tak dôležitá sa dozviete viac tu:

link

Ďalším dôležitým doplnkom ktorý treba každodenne užívať, je Silymarin - výťažok z Pestreca mariánskeho link na regeneráciu pečene. Tablety obsahujú aj Cholín, ktorý prispieva k normálnej funkcii pečene a k správnemu metabolizmu tukov a homocysteínu.

Každý deň po jedle je treba užiť i kvalitné probiotikum, ktoré obsahuje zmes užitočných baktérii črevnej mikroflóry. Jedno z najkvalitnejších probiotík ktoré mám odskúšané, je Biopron link Dobré je to kombinovať so žinčicou, kvalitnou bryndzou či acidkom. Tým si zabezpečíte kvalitné trávenie - a v spojení s vlákninou a štipľavou paprikou v zeleninových mixoch i rýchle a kvalitné vyprázdňovanie. Nie je dobré, aby sa stolica dlho zdržovala v hrubom čreve. Zapríčiňuje to mnohé (nie iba črevné) ťažkosti.

Ďalší dôležitý doplnok je Forfemina. link Obsahuje extrakt z pŕhľavy, brusnicový prášok, prášok z jablčného octu a zinok. Reguluje správne udržovanie vody v organizme. Ako už iste viete, soľ zapríčiňuje zadržovanie vody v organizme. Sú potom opuchnuté lýtka, stehná, členky, brucho, líca,.... Až niekoľko kilogramov nadbytočnej zbytočnej vody. K tomu prispievajú aj rôzne minerálky, pretože tým hlavným prvkom ktorý je príčinou nadmerného zadržovania vody v tele, je Sodík Na+. Ten je aj v minerálkach, kdejakých minerálnych práškoch, šumienkach a podobne. Forfemina je schopná sa s tým čiastočne vysporiadať, ale nesoľte a pite len čistú vodu.

Selénu je všade nedostatok. V každej strave. Tento prvok je skutočne výnimka. V potrebnom množstve ho do organizmu nedostanete inak, ako cez výživové doplnky. Je síce pravda, že zdrojom selénu sú napr. para orechy, ryby, hovädzie mäso....., ale je ho tam žalostne málo. Museli by ste skonzumovať niekoľko tých potravín, aby ste sa začali aspoň približovať k potrebnej dávke pre váš organizmus. Selén je nutrične významný prvok. Je súčasťou dvoch tuctov selenoproteínov, ktoré majú významnú úlohu pri rozmnožovaní, v metabolizme hormónov štítnej žľazy, syntéze DNA a ochrane pred oxidačným poškodením a infekciou. Slúži k udržaniu zdravých vlasov a nechtov, k správnemu fungovaniu imunitného systému, k správnemu fungovaniu štítnej žľazy, k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Nedostatok selénu nepriaznivo ovplyvňuje kardiovaskulárny systém, zvyšuje riziko infarktu myokardu a cievnych ochorení. Tento prípravok je najideálnejší link Denne jedna tableta.

Ďalším dôležitým doplnkom je aminokyselina L-Karnitín. Nachádza sa v mäse, avša toho mäsa by ste museli zjesť mnoho kg, aby ste do organizmu dostali potrebné množstvo. Na čo slúži? Napr. na odbúravanie nadbytočných tukov z organizmu a okamžitú premenu na energiu: link

Viac tu:

link

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 92 500 Bgenerated in : 0.081 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 140 747 xunique displays : 1 245 847 xip address : 52.205.167.104

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...