move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / religion / chain

TO: Prečo ateisti vymysleli boha?

entries
36
shows
2 687
uniques
293
theme was created 01.06.2021 by TvojOponent
34

33. Lemmy 09.06.2021, 07:16

TvojOponent sa chybne pýta, prečo ateisti vymysleli náboženstvá. Neboli to ateisti, ktorí vymysleli nám známe náboženstvá. Boli to už presvedčení teisti. Ak by sme išli veľmi ďaleko do histórie, tak by sme došli k ľuďom, ktorí síce nemali ešte vytvorený ucelený svetonázor, ale už si vytvárali názor na svet postupne, ako mozaiku. Napríklad, že oheň musel stvoriť nejaký duch. Ak by uznal týchto nevedomých ľudí za ateistov, lebo o bohoch ešte nemali vedomosti, tak musí logicky uznať, že aj nevedomé...

09.06.2021, 09:43
33/ Lemmy už tuší, kam mierim.
Aj viera v duchov spadá pod teizmus. Teda aj tých prvých duchárov musel indoktrinovať nejaký neduchár.. A neduchári sú predsa ateisti! :-D
Jedna z mnohých ateistických téz, ktorá naráža na parametre logiky,je, že všetko, kde nepozorujeme prítomnosť boha, je ateizmus.
Lemmymu pripomeniem jeho tvrdenie, že nosorožce sú ateisti, lebo nie je u nich pozorovaná prítomnosť boha. Z toho možno jeho logikou odvodiť, že aj naši opičí predkovia (ateista Engels, dielo Podiel práce na poľudštení opice), alebo aj dnešné tvrdenie o živočíšnych predkoch človeka, ... tak celá táto zoologická obec sú ateistami. Ak nadviažem na tieto ateistické tézy, tak naši predkovia z ríše zvierat boli ateisti. A to že dnes sú aj teisti, je teda dôsledkom konania ateistov. :-D V konečnom dôsledku je ateistická obec zodpovedná aj za upaľovanie čarodejníc, pedofíliu, križiacke výpravy...
Veď Lemmy aj dnes argumentuje tým, že dieťa sa rodí ako ateista.
Tento rozšírený blud šíril aj člen redakčnej rady časopisu InViVo, Tomáš Búran. Zagúglite si vetu "Môže byť kocúr ateista?" !

Alebo sa dohodneme na tom, že definovať ateizmus vychádzajúc z nedokonalosti tvorby slov, zo slova a-teizmus, ako boho-prázdnotu, nepozorovanú prítomnosť nadprirodzena, je mylné zavádzajúce nesprávne nerozumné nelogické.

Ponúkam riešenie:
Dohodnime sa na tom, že ateizmus je UVEDOMELÉ odmietnutie nadprirodzena a je až následnou odpoveďou na vieru vo veci nadprirodzené.
as response to :
33

1. TvojOponent 01.06.2021, 16:13

Ateisti, napr. Lemmy, tvrdia, že každý sa narodí ako ateista bez náboženskej indoktrinácie. Znamená to, že kedysi všetci boli ateisti, lebo nemal našich praprapredkov kto indoktrinovať. Lebo nebolo náboženstvo. A potom sa náboženstvo objavilo. Kto ho vymyslel, keď do okamihu vzniku prvého náboženstva boli všetci ateistami? Logicky vymysleli ho ateisti. Vymyseli ho ateisti, lebo do vzniku prvého náboženstva žiadni veriaci neboli. Dnes ateisti teda iba žnú plody svojho rozmaru :)

09.06.2021, 07:16
TvojOponent sa chybne pýta, prečo ateisti vymysleli náboženstvá. Neboli to ateisti, ktorí vymysleli nám známe náboženstvá. Boli to už presvedčení teisti. Ak by sme išli veľmi ďaleko do histórie, tak by sme došli k ľuďom, ktorí síce nemali ešte vytvorený ucelený svetonázor, ale už si vytvárali názor na svet postupne, ako mozaiku. Napríklad, že oheň musel stvoriť nejaký duch. Ak by uznal týchto nevedomých ľudí za ateistov, lebo o bohoch ešte nemali vedomosti, tak musí logicky uznať, že aj nevedomé novonarodené deti sú ateisti, lebo ešte nepoznajú bohov.
as response to :
1
01.06.2021, 16:13
Ateisti, napr. Lemmy, tvrdia, že každý sa narodí ako ateista bez náboženskej indoktrinácie. Znamená to, že kedysi všetci boli ateisti, lebo nemal našich praprapredkov kto indoktrinovať. Lebo nebolo náboženstvo. A potom sa náboženstvo objavilo. Kto ho vymyslel, keď do okamihu vzniku prvého náboženstva boli všetci ateistami?
Logicky vymysleli ho ateisti.
Vymyseli ho ateisti, lebo do vzniku prvého náboženstva žiadni veriaci neboli.
Dnes ateisti teda iba žnú plody svojho rozmaru :)

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 83 493 Bgenerated in : 0.087 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 177 792 xunique displays : 1 249 320 xip address : 54.80.173.217

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...