move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

TO: Keď ateistický kuchár sa rozhodne byť lekárom, nedopadne to dobre

entries
136
shows
58 768
uniques
2 526
theme was created 07.07.2018 by TvojOponent
82

67. TvojOponent 08.07.2018, 15:53

samozrejme môžeš byť ateistom a veriť v existenciu Špagetového monštra. Veď ateisti nie sú viazaní morálkou a ani logikou

08.07.2018, 20:47
Omyl. Viera v toto monštrum je názornou ukážkou pre nábožných idiotov, aby sa zamysleli nad vlastnou náboženskou ideológiou. Táto viera sa vymyslela práve pre takých ako si ty, neschopných zamyslieť sa. Je to paródia na tzv. tradičné náboženstva.
as response to :
67

65. Lemmy 08.07.2018, 14:43

Čiže nábožní rôznych vier považujú svojich bohov za pravých. Katolík verí v jedného pravého boha. Moslim verí v druhého pravého boha. Antický Grék verí v pravú bohyňu Heru. Azték verí tiež v pravých bohov. Dá sa povedať, že všetci veríte v nejakých pravých bohov. Nebolo by múdrejšie veriť v ľavého boha?

08.07.2018, 15:53
samozrejme môžeš byť ateistom a veriť v existenciu Špagetového monštra. Veď ateisti nie sú viazaní morálkou a ani logikou
as response to :
65

63. TvojOponent 08.07.2018, 13:44

Ako môžeš rozhodovať, ktorý Boh je správny, ak napríklad, pozri tuna Ludwig píše, že to už je povyšovanie sa nad boha? Takže, zrejme, s ktorým prvým sa stretneš, v toho musíš uveriť :) Ak na túre zablúdiš, pôjdeš cestou, ktorú budeš považovať za nesprávnu? Vari veriaci chce vyznávať to náboženstvo, ktoré nepovažuje za pravé? Je to prejav osobného presvedčenia. Veriaci má právo utvrdiť vážnosť svojej viery aj tým, že považuje svojho boha za pravého. Prejavuje tak vážnosť svojho rozhodnutia nasled...

08.07.2018, 14:43
Čiže nábožní rôznych vier považujú svojich bohov za pravých. Katolík verí v jedného pravého boha. Moslim verí v druhého pravého boha. Antický Grék verí v pravú bohyňu Heru. Azték verí tiež v pravých bohov. Dá sa povedať, že všetci veríte v nejakých pravých bohov.

Nebolo by múdrejšie veriť v ľavého boha?
as response to :
63

61. Nadja 08.07.2018, 13:23

Nuž, satanisti rozhodne nie sú ateisti, že :) Ako môžeš rozhodovať, ktorý Boh je správny, ak napríklad, pozri tuna Ludwig píše, že to už je povyšovanie sa nad boha? Takže, zrejme, s ktorým prvým sa stretneš, v toho musíš uveriť :) Lemmy rozhodne nerobí reklamu jehovistom, a jehovisti považujú za nesprávne torto označenie, Lemmymu je to zrejme fuk... Si presvedčený, že katolíci sú najbližšie SEKULáRNYM humanistom? Naozaj chcú odkol od štátu? sa mi nejak nepozdáva...

08.07.2018, 13:44
Ako môžeš rozhodovať, ktorý Boh je správny, ak napríklad, pozri tuna Ludwig píše, že to už je povyšovanie sa nad boha? Takže, zrejme, s ktorým prvým sa stretneš, v toho musíš uveriť :)
Ak na túre zablúdiš, pôjdeš cestou, ktorú budeš považovať za nesprávnu? Vari veriaci chce vyznávať to náboženstvo, ktoré nepovažuje za pravé? Je to prejav osobného presvedčenia. Veriaci má právo utvrdiť vážnosť svojej viery aj tým, že považuje svojho boha za pravého. Prejavuje tak vážnosť svojho rozhodnutia nasledovať isté morálne a svetonázorové požiadavky.

Ak ale niekto hľadá pravé náboženstvo len preto, aby sa vyvyšoval nad iné náboženstvá, tak tomu nepomôže ani to, keby sa hneď stal klerikom RKC.

Si presvedčený, že katolíci sú najbližšie SEKULáRNYM humanistom? Naozaj chcú odkol od štátu? sa mi nejak nepozdáva...
Odluka Cirkvi od štátu na Slovensku už je. Otázkou je ešte doriešenie vysporiadania škôd, ktoré štát spôsobil Cirkvi počas ateizácie a financovanie cirkví. Veriaci si aj dnes de facto svoje cirkvi financujú už sami - daňami, ktoré platia štátu.

A doporučujem Ti prečítať tento článok na to, aby si pochopila, akej manipulácie sa dopúšťajú eštebáci nazývajúci sa sekulárnymi humanistami:
link
as response to :
61

60. TvojOponent 08.07.2018, 13:17

Aspoň vidíš, aké nebezpečné je odmietať pravého boha. Kresťanstvo má výhodu v tom, že tam, kde dáva Boha, je v tom istom bode láska aj pravda. Katolíci sú hodnotovo najbližšie k sekulárnym humanistom, no sekulárni humanisti najviac nenávidia katolíkov a podporujú práve tieto alternatívy. V sektách inovercov totiž vidia spojencov proti katolíkom. Veď Lemmy robí reklamu jehovistom, dokonca hovorové označenie jehovistov považuje za urážku. Hoci to nie je urážka.

08.07.2018, 13:23
Nuž, satanisti rozhodne nie sú ateisti, že :)
Ako môžeš rozhodovať, ktorý Boh je správny, ak napríklad, pozri tuna Ludwig píše, že to už je povyšovanie sa nad boha? Takže, zrejme, s ktorým prvým sa stretneš, v toho musíš uveriť :)
Lemmy rozhodne nerobí reklamu jehovistom, a jehovisti považujú za nesprávne torto označenie, Lemmymu je to zrejme fuk...

Si presvedčený, že katolíci sú najbližšie SEKULáRNYM humanistom? Naozaj chcú odkol od štátu? sa mi nejak nepozdáva...
as response to :
60

58. Nadja 08.07.2018, 13:10

Zabíjali ľudí, aby neskončili v pekle. V Japonsku po 23 rokoch potichu popravili členov sekty, ktorá v metre vraždila sarínom Útok sarinom na tokijské metro 20. marca 1995 si vyžiadal 13 obetí a viac ako 6-tisíc zranených. Tento akt bol najhorším masovým teroristickým činom vykonaným na území Japonska od druhej svetovej vojny. V dejinách terorizmu mu patrí ešte jedno neslávne prvenstvo – prvýkrát bola počas útoku použitá chemická zbraň. Zodpovednosť za tento ohavný čin niesla sekta Óm šinrikjó...

08.07.2018, 13:17
Aspoň vidíš, aké nebezpečné je odmietať pravého boha.
Kresťanstvo má výhodu v tom, že tam, kde dáva Boha, je v tom istom bode láska aj pravda.
Katolíci sú hodnotovo najbližšie k sekulárnym humanistom, no sekulárni humanisti najviac nenávidia katolíkov a podporujú práve tieto alternatívy. V sektách inovercov totiž vidia spojencov proti katolíkom. Veď Lemmy robí reklamu jehovistom, dokonca hovorové označenie jehovistov považuje za urážku. Hoci to nie je urážka.
as response to :
58

39. TvojOponent 08.07.2018, 11:13

Aby som Ti nezostal dĺžny odpovede na otázku, kto je kresťan a kto ateista. Onoho času som sa zamýšľal nad týmto problém a došiel som k záveru, že ateista aj kresťan môže byť človek s rôznymi definíciami a charakterovými črtami, preto je dôležité pri použití slova zdôrazniť, v akom význame sa toto slovo používa. Ja kladiem dôraz na osobné presvedčenie a ním motivované správanie. Tu je moja úvaha: https://sites.google.com/site/tvojoponent/ateizmus/kategoria-ateizmu/kto-je-krestan-a-kto-ateista

08.07.2018, 13:10
Zabíjali ľudí, aby neskončili v pekle. V Japonsku po 23 rokoch potichu popravili členov sekty, ktorá v metre vraždila sarínom

Útok sarinom na tokijské metro 20. marca 1995 si vyžiadal 13 obetí a viac ako 6-tisíc zranených. Tento akt bol najhorším masovým teroristickým činom vykonaným na území Japonska od druhej svetovej vojny. V dejinách terorizmu mu patrí ešte jedno neslávne prvenstvo – prvýkrát bola počas útoku použitá chemická zbraň.

Zodpovednosť za tento ohavný čin niesla sekta Óm šinrikjó (Najvyššia pravda), ktorá v metre nechala prepichnuté vrecúška s tekutým nervovým plynom sarínom. Priami svedkovia pre BBC uviedli, že táto nebezpečná chemikália im zasiahla oči v priebehu niekoľkých sekúnd.
as response to :
39

34. Nadja 08.07.2018, 11:01

Ateistické správanie sa vyznačuje tým, že neoslavuje ani neobviňuje Boha, keďže verí, že neexistuje, a v ostatnom sa správa rovnako, ako veriaci, poplatne tomu, o akých zásadách morálky alebo osobného prospechu z tých či oných dôvodov, je presvedčený.

08.07.2018, 11:13
Aby som Ti nezostal dĺžny odpovede na otázku, kto je kresťan a kto ateista.
Onoho času som sa zamýšľal nad týmto problém a došiel som k záveru, že ateista aj kresťan môže byť človek s rôznymi definíciami a charakterovými črtami, preto je dôležité pri použití slova zdôrazniť, v akom význame sa toto slovo používa.
Ja kladiem dôraz na osobné presvedčenie a ním motivované správanie. Tu je moja úvaha:
link
as response to :
34

29. TvojOponent 08.07.2018, 10:54

Páči sa mi Tvoja definícia a som jej náchylný zatlieskať. Uvidíme, čo na ňu napíše Lemmy - ten sa totiž bráni označiť ateizmus za vieru. Ak dovolíš, dovolím si ešte doplňujúcu otázku a potom Ti napíšem svoj pohľad. Čo je to ateistické správanie a môže krstený katolík veriť, že boh neexistuje a byť teda krsteným katolíkom ateistickej viery. A môže krstený katolík pestovať ateistický životný štýl - teda správať sa ako ateista?

08.07.2018, 11:01
Ateistické správanie sa vyznačuje tým, že neoslavuje ani neobviňuje Boha, keďže verí, že neexistuje, a v ostatnom sa správa rovnako, ako veriaci, poplatne tomu, o akých zásadách morálky alebo osobného prospechu z tých či oných dôvodov, je presvedčený.
as response to :
29

26. Nadja 08.07.2018, 10:45

Ateistom je človek, ktorý verí, že neexistuje Boh. Neviem, že by mohol byť aj nejaký iný výklad tohto slova...

08.07.2018, 10:54
Páči sa mi Tvoja definícia a som jej náchylný zatlieskať. Uvidíme, čo na ňu napíše Lemmy - ten sa totiž bráni označiť ateizmus za vieru.

Ak dovolíš, dovolím si ešte doplňujúcu otázku a potom Ti napíšem svoj pohľad.

Čo je to ateistické správanie a môže krstený katolík veriť, že boh neexistuje a byť teda krsteným katolíkom ateistickej viery. A môže krstený katolík pestovať ateistický životný štýl - teda správať sa ako ateista?
as response to :
26

22. TvojOponent 08.07.2018, 10:38

18/ Najprv mi napíš, čo si predstavuješ pod slovom ateista. Lebo ak sa nezjednotíme na význame tohoto slova, dopadneme ako v tom starozákonnom príbeho stavitelia Babylonskej veže. Na to, aby sme mohli viesť zmysluplný rozhovor, musíme rozprávať nielen spoločnou rečou, ale musíme mať rovnaký názor na význam slov.

08.07.2018, 10:45
Ateistom je človek, ktorý verí, že neexistuje Boh.
Neviem, že by mohol byť aj nejaký iný výklad tohto slova...
consents: TvojOponent
as response to :
22

18. Nadja 08.07.2018, 10:22

Ja som nič nehodnotila, to si robil ty. Ja som len napísala, čo som zistila, a ty radšej napíš, kde si zistil, že ide o ateistu :)

08.07.2018, 10:38
18/ Najprv mi napíš, čo si predstavuješ pod slovom ateista. Lebo ak sa nezjednotíme na význame tohoto slova, dopadneme ako v tom starozákonnom príbeho stavitelia Babylonskej veže. Na to, aby sme mohli viesť zmysluplný rozhovor, musíme rozprávať nielen spoločnou rečou, ale musíme mať rovnaký názor na význam slov.
consents: Nadja
as response to :
18

15. TvojOponent 08.07.2018, 10:19

Vari poznáš nejakú budovu Spoločnosti Prometheus, v ktorej by Hrádecký, Baťala alebo Pietruchová vytierali onkologickým pacientom zadky? No skús, aspoň jednu :) Takže podľa vlastníka budovy chceš hodnotiť komunitu?

08.07.2018, 10:22
Ja som nič nehodnotila, to si robil ty. Ja som len napísala, čo som zistila, a ty radšej napíš, kde si zistil, že ide o ateistu :)
as response to :
15

7. Nadja 08.07.2018, 09:33

Zato som ale zistila, že je to budova cirkvi...

08.07.2018, 10:19

Vari poznáš nejakú budovu Spoločnosti Prometheus, v ktorej by Hrádecký, Baťala alebo Pietruchová vytierali onkologickým pacientom zadky? No skús, aspoň jednu :)
Takže podľa vlastníka budovy chceš hodnotiť komunitu?
as response to :
7

4. TvojOponent 08.07.2018, 08:50

1/ Hneď v prvých dvoch vetách sa dopúšťaš argumentačného klamu a to tým, že podsúvaš tvrdenie, ktoré som nikde a nikdy nevyslovil. Že všetci ateisti sú zlí. 2/ Následne pokračuješ opäť argumentačným klamom - podsúvaš tvrdenie, že jednotlivci v RKC sú charakteristickým správaním pre celú Cirkev. Najmä ak konajú zlo (pritom táto argumentácia neobstojí vôbec, lebo reč nie je o katolíkoch) 3/ Do tretice používaš argumentačný klam - Argumentum ad Hitlerum - argumentácia Hitlerom, úplne v nezlúčiteľ...

08.07.2018, 09:33
Zato som ale zistila, že je to budova cirkvi...
as response to :
4

3. Ludwig 08.07.2018, 05:49

A čo to dokazuje? Že všetci atesiti sú zlí? Je nám jasné, že sa medzi nimi nájdu aj takýto ľudia (ak dotyčný "lekár" vôbec je ateista). Ale aj medzi katolíkmi sa nájdu takí, čo sa dopúšťajú podobných činov. Veď aj medzi nacistami bolo mnoho horlivých katolíkov...Takže nechápem čo chceš touto témou povedať...

08.07.2018, 08:50
1/ Hneď v prvých dvoch vetách sa dopúšťaš argumentačného klamu a to tým, že podsúvaš tvrdenie, ktoré som nikde a nikdy nevyslovil. Že všetci ateisti sú zlí.

2/ Následne pokračuješ opäť argumentačným klamom - podsúvaš tvrdenie, že jednotlivci v RKC sú charakteristickým správaním pre celú Cirkev. Najmä ak konajú zlo (pritom táto argumentácia neobstojí vôbec, lebo reč nie je o katolíkoch)

3/ Do tretice používaš argumentačný klam - Argumentum ad Hitlerum - argumentácia Hitlerom, úplne v nezlúčiteľných súvislostiach.

4/ Až posledná veta by mohla byť považovaná za správnu - že nechápeš. Úplne stačilo, keby si začal aj skončil tou poslednou vetou. Lenže aj táto veta je v tomto prípade argumentačným klamom, lebo sa tvári, akokeby každý, kto tomu príspevku porozumel, musel byť zákonite na tej nesprávnej strane.
******************************************
Mal si začať tým, že odsúdiš zvrátené amorálne konanie lekára. Kde sa v Tebe stratili vznešené ľudské hodnoty - súcit, zdesenie z amorálnosti? Kde sa stratila Tvoja túžba po spravodlivosti, pomoci núdznym, skutočnom humanizme prízvukujúcom ľudské potreby?

Potom si mal pokračovať tým, že potvrdíš, že ateizmus nemá morálne bariéry zakazujúce takto konať a zneužívať systém v osobný prospech. A až v konečnom rade si mal vysloviť výchovné smerovanie, že ateisti majú povinnosť pestovať v sebe vznešené zásady altruizmu, ak chcú patriť do ľudskej civilizácie charakterizovanej ľudskosťou.

Tento príklad i Tvoja reakcia potvrdzujú pravdivosť myšlienky Nietzscheho, kto tvrdil, že vzdanie krsťanských princípov morálky povedie ku kolotoču (vlne, prívalu, prepuknutiu) správania nespútaného žiadnymi princípmi ľudskosti. Až z toho násilia a amorálnosti si ľudstvo bude musieť opäť stanoviť nový kodex správania, ktorý bude mať postavenie diktátu, kľudne napíšem diktatúry, a bude vymáhateľný represiou.
Spoločnosť totiž tvorí celok porovnateľný s organizmom s bunkami s rovnakým kodexom správania (DNK) a ak sa v nej nájdu bunky s inými kodexami alebo poškodenými (DNK), telo sa voči nim začne účinne brániť - v tomto podobenstve strážnu funkciu majú na starosti biele krvinky a celý zložitý imunitný systém.

************

Môžme ísť aj hlbšie do problému a môžme sa rovnako pýtať, čo spôsobilo u kuchára takéto správanie. Trest totiž nesmie byť pomstou, ak sa vzdávame trestu smrti so vznešených zásad pravého humanizmu (nehovorím o kamufláži nenávisti nazývanom humanizmus sekulárny), ale prevýchovou. Výchovná zložka trestu je bytostne dôležitá. A na to, aby bol organizmus úspešne liečený, musíme poznať príčiny ochorenia. Musíme poznať, čo viedlo tohoto lekára k správaniu nadradenej bytosti k človeku ako zvieraťu. Aby sa takéto prípady dali eliminovať.

*****************

Chcel si ráno kopnúť do katolíkov, ale poznáš ma - ja neoplácam nenávisť nenávisťou. Nechávam ľudí s otvorenými otázkami, aby vytvárali kvas nespokojnosti vedúci k rastu.

Dobré ráno prajem :-)
as response to :
3

1. TvojOponent 07.07.2018, 15:43

v domove pre starých ľudí si pohan-kuchár urobil výnosný kšeft. Bez lekárskeho vzdelania obsadil miesto - LEKÁRA. https://dennikn.sk/1170680/zatvorene-obchody-pocas-sviatkov-ludia-prijali-zakaz-nedelneho-predaja-moze-spolocnost-viac-stiepit/ O tomto ateistickom chrapúnstve Lemmy mlčí. Možno zisťuje, či bol krstený. Jemu to bude stačiť...

08.07.2018, 05:49
A čo to dokazuje? Že všetci atesiti sú zlí? Je nám jasné, že sa medzi nimi nájdu aj takýto ľudia (ak dotyčný "lekár" vôbec je ateista). Ale aj medzi katolíkmi sa nájdu takí, čo sa dopúšťajú podobných činov. Veď aj medzi nacistami bolo mnoho horlivých katolíkov...Takže nechápem čo chceš touto témou povedať...
as response to :
1
07.07.2018, 15:43
v domove pre starých ľudí si pohan-kuchár urobil výnosný kšeft. Bez lekárskeho vzdelania obsadil miesto - LEKÁRA.

link

O tomto ateistickom chrapúnstve Lemmy mlčí. Možno zisťuje, či bol krstený. Jemu to bude stačiť...

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2022size : 122 190 Bgenerated in : 0.097 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 709 387 xunique displays : 1 294 340 xip address : 52.91.0.112

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...