move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

Ktoré je to bohatstvo DUCHA? ;)

entries
29
shows
1 238
uniques
279
theme was created 01.11.2021 by EnaXnaY
25

20. tomas12345 06.11.2021, 11:44

17 : "Hriech proti Duchu je hriech proti poznanej pravde či proti pravde, ktorú si už mal možnosť poznať, ale preto, že si bol lenivý, či zaujatý alebo jednoducho zlý, tak si ju nepoznal alebo poznal a zaprel čo iba vo svojom svedomí." Pre mna je poznaná pravda ktorej verím ateizmus. Na základe mojho nezaujatého skúmania som prišiel k tomu že ateizmus je ten pravý a krestanstvo je falošné. Takže v tomto prípade ak by som ateizmus opustil hrešil by som proti Duchu, lebo by som opustil mnou spozn...

03.12.2021, 19:31
20-
nevšimol som si tvojej reakcie. Chodím sem málo.
Tomas, tvoje reakcie predbiehajú tvoje myslenie. Asi si myslíš, že čím viacej budeš vypisovať, tým skorej presvedčíš seba a aj iných.
Tak to nefunguje.
Dobre to charakterizuje jedno prirovnanie človeka ku zlomku, kde čitateľ je to, čím človek v skutočnosti je a menovateľ to, čo si o sebe myslí. Čím je väčší menovateľ, tým je menší zlomok. Keď sa menovateľ blíži k nekonečnu, tak človek sa blíži k nule.
Miesto toho, že neustále ad hoc vymýšľaš čo a ako je, by si mal študovať a snažiť sa tomu rozumieť. Keď niečo naozaj pochopíš, tak potom sa môžeš vyjadrovať.
Takto je každá tvoja teória deravá ako sito. Stále plávaš po povrchu poznania ako papierová loďka. Obyčajný vánok s ňou zmieta sem a tam až sa nakoniec potopí.
V mojom príspevku 17 som ti zadal "možno" domácu úlohu.
Ako si to pochopil???
Tá Jungova definícia svedomia je niečo ako Einsteinova teória relativity.
Je to tvrdá realita doteraz neprekonaná a teóriu relativity už pomaly prekonáva kvantova fyzika.
Miesto toho, aby si sa aspoň pokúsil, utekáš mimo realitu.
Dokonca ani Kristovo podobenstvo určené už pre ľudí z pred 2000 rokmi si nepochopil. Chytáš sa slovíčok, ktorým jednotlivo rozumieš, ale aká myšlienka je za nimi, nad tým sa radšej nezamýšľaš.........
Ak zistím, že si sa aspoň jednou nohou dostal na pevnú pôdu, tak ti odpoviem aj na tvoju otázku.
Moja ponuka pomôcť ti pochopiť svedomie stále platí, ale musíš začať ty, aby som bližšie pochopil tvoju úroveň myslenia a prispôsobil odpoveď.
as response to :
20

17. kntsz 03.11.2021, 14:01

16- no veď som ti odpovedal. Môžem aj podrobnejšie, ale sa obávam, že ma ešte menej pochopíš. (nič v zlom) Základom je naša Slobodná vôľa a z nej vyplývajúce Svedomie, ktoré je základom našej mravnosti. Toto všetko nás približuje k Božiemu zámeru. K tomu si pridaj ešte Kristovo: ".... všetko vám bude odpustené, ale hriech proti Duchu (ak chceš tak Duchu svätému - lebo to je podstata a preto svätý) sa vám neodpusti ani v tomto a ani v budúcom veku." Hriech proti Duchu je hriech proti poznane...

06.11.2021, 11:44
17 : "Hriech proti Duchu je hriech proti poznanej pravde či proti pravde, ktorú si už mal možnosť poznať, ale preto, že si bol lenivý, či zaujatý alebo jednoducho zlý, tak si ju nepoznal alebo poznal a zaprel čo iba vo svojom svedomí."

Pre mna je poznaná pravda ktorej verím ateizmus. Na základe mojho nezaujatého skúmania som prišiel k tomu že ateizmus je ten pravý a krestanstvo je falošné. Takže v tomto prípade ak by som ateizmus opustil hrešil by som proti Duchu, lebo by som opustil mnou spoznanú pravdu.

A ked tu hovoríme o tom nezaujatom hladaní pravdy, napísal si niekedy do google "contradictions in the biblie" ? Alebo si sa toho tak bál, žeby si tam našiel niečo čo by podkoplo tvoju vieru, že si sa do toho nikdy nepozrel ?

A stále si nevymenoval tie dovody prečo si práve kresťan, prečo napríklad nie iné náboženstvo a prečo vlastne vobec veríš že bibliu je inšpirovaná Bohom ?
as response to :
17

16. tomas12345 03.11.2021, 07:53

14 : No ved odpovedaj, na základe čoho veríš tomu čomu veríš ?

03.11.2021, 14:01
16-
no veď som ti odpovedal.
Môžem aj podrobnejšie, ale sa obávam, že ma ešte menej pochopíš. (nič v zlom)
Základom je naša Slobodná vôľa a z nej vyplývajúce Svedomie, ktoré je základom našej mravnosti. Toto všetko nás približuje k Božiemu zámeru.
K tomu si pridaj ešte Kristovo: ".... všetko vám bude odpustené, ale hriech proti Duchu (ak chceš tak Duchu svätému - lebo to je podstata a preto svätý) sa vám neodpusti ani v tomto a ani v budúcom veku."
Hriech proti Duchu je hriech proti poznanej pravde či proti pravde, ktorú si už mal možnosť poznať, ale preto, že si bol lenivý, či zaujatý alebo jednoducho zlý, tak si ju nepoznal alebo poznal a zaprel čo iba vo svojom svedomí.
No a teraz ti sem pricapím (inak už opakovane), čo to svedomie vlastne je a vedz, že budeš musieť riadne pohnúť mozgom, aby si to pochopil - aby si pochopil podstatu.
"Svedomie – Jung (Slova duše):
Je lhostejno, jakým způsobem je zdůvodněno – staví před jednotlivce výzvu být poslušen svého vnitřního hlasu, i přes nebezpečí, že by se zmýlil…
Svědomí je samo o sobě autonomní psychický faktor,…
Rozhodující faktor svědomí je zde, jak se zdá, jiný: nevychází z tradičního mravního kodexu, ale z nevědomého základu osobnosti či individuality. Rozhodnutí je čerpáno z temných vod hlubin. Takové kolize povinností se jistě často a pohodlně řeší mravním rozhodnutím, to znamená potlačením protikladů, ne však vždy. Jestliže je člověk dostatečně svědomitý, pak dochází ke konfliktu a vzniká tvůrčí řešení, které přichází skrze konstelovaný archetyp (vonkajškom vyvolaný duševný proces s pôvodom v pravzore rodových skúseností jako súčasť nevedomia) a má onu donucujíci autoritu, kterou právem charakterizujeme jako vox Dei. Způsob řešení odpovídá nejhlubším základům osobnosti i její celosti, která obsahuje vědomí i nevědomí a proto se vůči Já projevuje jako nadřazená,…
Vtělením vzrostl význam člověka. Účastníme se božského života a musíme převzít novou odpovědnost:
Spočívá v pokračování v božském uskutečňování, totiž v úloze naši individuace. Individuace neznamená jen, že se člověk stal na rozdíl od zvířete skutečně lidským, nýbrž že se má stát zčásti božským. Prakticky to znamená, že dospěje, bude odpovědným za svou existenci, bude vědět, že nejen on je závislý na Bohu, ale také Bůh na člověku. Ve vztahu člověka a Boha musí pravdepodobne dojít k významné proměně! Naše uctívání Boha a náš vztah k Bohu se již nebudou vyjadřovat ve vypočítavém velebení neprobádaného Krále nebo v dětských modlitbách k milujícímu Otci, nýbrž v zodpovědně prožívaném životě a v naplňování božské vůle."
Ak to naozaj pochopíš, tak by si mal prísť aj na to, že je teoreticky jedno k akému náboženstvu sa hlásiš, lebo ak tvoje svedomie bude takým ako ho popisuje Jung, tak si nájdeš ak budeš chcieť a hlavne ak budeš potrebovať aj to správne náboženstvo, ktoré ti v tvojom Božom poslaní bude pomáhať.
Ak budeš mať problém s pochopením citátu, kľudne sa spýtaj. Rád odpoviem.
Najlepšie by si urobil, ak by si si tento môj príspevok skopčil, pochopil ho a naštudoval. Ak ho naozaj pochopíš, nebudeš mať problém zisťovať kde je "sever".
as response to :
16

14. kntsz 02.11.2021, 21:15

12- ak si ty presvedčený, že sa najlepšie dokážeš identifikovať s Božím zámerom čítaním Kámasútry, tak si kľudne čítaj Kámasútru......

03.11.2021, 07:53
14 : No ved odpovedaj, na základe čoho veríš tomu čomu veríš ?
as response to :
14

12. tomas12345 02.11.2021, 13:39

A prečo si presvedčený že o tom informuje práve Nový Zákon ? Prečo nie Talmud, Korán, Bhagadavita, či iné náboženské spisy ?

02.11.2021, 21:15
12-
ak si ty presvedčený, že sa najlepšie dokážeš identifikovať s Božím zámerom čítaním Kámasútry, tak si kľudne čítaj Kámasútru......
as response to :
12

10. kntsz 02.11.2021, 13:31

immane, tuná ti fundovane odpoviem iba ja Aj keď to osočovanie (čiernoprdelníci) ma blokuje a nik zo zasvätených kňazov ti tým pádom neodpovie, ale tebe ako kamošovi to prezradím: Najväčší poklad aký si môžeš v nebi ukladať je Individuácia. Z vygooglenia : https://sk.wikipedia.org/wiki/Individu%C3%A1cia_(psychol%C3%B3gia) sa asi veľa nedozvieš, ale napíšem ti to jednoduchšie: Našim poslaním tuná na Zemi je, aby sme sa čo najviacej priblížili pôvodnému zámeru Boha - prečo nás vlastne stvori...

02.11.2021, 13:39
A prečo si presvedčený že o tom informuje práve Nový Zákon ? Prečo nie Talmud, Korán, Bhagadavita, či iné náboženské spisy ?
as response to :
10

1. EnaXnaY 01.11.2021, 19:51

Hovoria čiernoprdelníci, že nemáme zhromažďovať poklady na zemi ale v nebi Som sa nad tým zamýšľal, len mi nie je jasné, ktoré to sú tie poklady DUCHA Vie mi niekto fundovaný odpovedať?

02.11.2021, 13:31
immane, tuná ti fundovane odpoviem iba ja
Aj keď to osočovanie (čiernoprdelníci) ma blokuje a nik zo zasvätených kňazov ti tým pádom neodpovie, ale tebe ako kamošovi to prezradím:
Najväčší poklad aký si môžeš v nebi ukladať je Individuácia.
Z vygooglenia : link
sa asi veľa nedozvieš, ale napíšem ti to jednoduchšie:
Našim poslaním tuná na Zemi je, aby sme sa čo najviacej priblížili pôvodnému zámeru Boha - prečo nás vlastne stvoril.
Ten Boží zámer nájdeš hlavne v N. zákone, ale na škodu tohto zámeru, je práve kompetentnými značne deformovaný, lebo ono to nie je také jednoduché zistiť, čo konkrétne od toho či onoho človeka Boh chce.
Pravdou však je na prekvapenie, že individuácia - identifikovanie sa s Božím zámerom si vôbec neodporuje s našou slobodnou vôľou.
Ak sa nám podarí nájsť tú správnu cestu k Božiemu zámeru, tak to je ten najväčší poklad, lebo aj náš život sa tým stáva jednoduchší, veselší a šťastnejší a hlavne zmysluplným.
as response to :
1
01.11.2021, 19:51
Hovoria čiernoprdelníci, že nemáme zhromažďovať poklady na zemi ale v nebi

Som sa nad tým zamýšľal, len mi nie je jasné, ktoré to sú tie poklady DUCHA

Vie mi niekto fundovaný odpovedať?

newest entries : 

[show chain]yesterday
created by dzI/O 2015 - 2022size : 150 628 Bgenerated in : 0.314 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 11 035 249 xunique displays : 1 316 029 xip address : 54.224.133.198

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...