move to top

Lipka (Linden)

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / chat / chain

Dnes ma teší 10

entries
13
shows
1 200
uniques
310
theme was created 24.09.2020 by Dušan
13

1. Dušan 24.09.2020, 18:55

Ahoj Dnes Som využil nápad ako poriešiť pivničku v zemi. Bola pri altánku a polootvorená. Tak Som sa dal do toho. Rozobral Som stáré, očistil a pripravil na zakrytie. Dal som na vchod do pivničky dva hrubé plechy, drť a dlažbu. Drží to a dá sa potom chodiť. Keď to udrží mňa, tak to udrží aj dvoch. Dnes ma potešila návšteva synovcov, s tým menším sme podebatili a tak. Mamucha urobila pre nich šišky. A na oplátku dostala zo sedem baklažánov. Uvidím aký mama nápad z toho vznikne. Poobede Som bol ...

11.12.2020, 22:01
Ahoj
Píšem, bo musím dať vedieť, nakoľko je potreba sa hlásiť. V posledných dňoch ma potešila aktivita na kurzoch a video-prednáškach. Pomaličky postupujem vpred. Tak napríklad Som sa zamotal na IT kurzoch, mám za sebov pár kurzov - Batch - príkazový riadok, PowerPoint - základy, Word - základy. Teraz dokončujem Word - pokročilí a je čo na know-How bádať.

Totiž Som (ne)vedel, že ako napríklad vo Worde je sa čoho (ne)ustále priúčať. Kurz ma milo prekvapil a aj obohatil o praktické cvičenia. Následuje buť kurz z Excelu alebo Access. O dva týždne mi nabieha prvá kapitola programovacích jazykov, kde Som si vybral ako prvý jazyk "C#".

Prvý týždeň mám tak naordinovaný na balík Office a Windows, tretí týždeň naplánované programovacie jazyky a junior prográmator. Popri tomto všetkom mám naplánované video-prednášky z matematiky, fyziky a chémie. kombinujem ich čítaním odborných (e)Kníh a (audio)Kníh.

Z video prednášiek Som žial Bohu stále na začiatku a konkrétne na základnej škole. Ale je čo objavovať. Matematika ma milo prekvapila a potešila. Mnoho tém z matematiky, Som o nich ani len (ne)tušil, že existujú. Chémia je klasika v pohode a starosti mi robí fyzika, nakoľko slovné úlohy sú zatiaľ pre mňa oriešok.

Mám zčítaných zo 150 (e)kníh a (audio)Kníh a v poslednej dobe ich bude pribúdať menej, nakoľko robím kurzy a video-prednášky. Ako hovorím "(Ne)dá sa všetká múdrosť sveta požrať za jeden život". Mám aj iné aktivity, ktoé potešia. Heslo znie "(Ne)preťažovať sa zbytočne! Dopriať si aj dhšie prestávky". Toľko teda z môjho vzdelávacieho kúsku života a voľného času na seba.

Čo sa týka psychiky ako hlasy a slová interakcia rozpad "mysle, eGa, sna, vedomia, emočného tela bolesti" je to, ako o temných hlbinách oceánu ponechané osudu. Totiž vďaka (seba)Uvedomeniu, nie (seba)vedomiu, hlasy a slová (ne)majú v mojom živote miesto. Ak sú, tak boli, alebo budú, ale len na bázi uvedomenia.

Totiž hlasy a slová, psychika "myšlienky" majú tendeciu rozpadať, štiepiť myseľ... Vždy, ak ich začujem, tak nastáva tento deštruktívný proces. Ale ako hovorím, stačí si tento proces uvedomiť a potom ho rozprášiť, roztrúsiť, nehať ho rozplynúť v hlbinách oceána mysle.

Tak milí čítajúci, ak ste sa sem dočítali, želám vám a prajem veľa zdravíčka a voľného času na seba.

S pozdravom Dušan.

link

consents: Skapala mačka
as response to :
1
24.09.2020, 18:55
Ahoj
Dnes Som využil nápad ako poriešiť pivničku v zemi. Bola pri altánku a polootvorená. Tak Som sa dal do toho. Rozobral Som stáré, očistil a pripravil na zakrytie. Dal som na vchod do pivničky dva hrubé plechy, drť a dlažbu.

Drží to a dá sa potom chodiť. Keď to udrží mňa, tak to udrží aj dvoch. Dnes ma potešila návšteva synovcov, s tým menším sme podebatili a tak. Mamucha urobila pre nich šišky. A na oplátku dostala zo sedem baklažánov.

Uvidím aký mama nápad z toho vznikne. Poobede Som bol z tej pivničky totálne vysílený, bo Som musel pri tom klačať a obuchavať dlažbu gumenným kladivom.

Mám v pláne ešte postaviť k dvom búdkam na vrabce, krmítko. Zatiaľ to všetko je vo fáze uvažovania, čo a jak. Tento týždeň mám opakovanie z matematiky, z profesného a finančného vzdelania. Aj Som si poznačil, ktoré knižky si chem ešte raz naštudovať, bo nemám od nich poznámky a niektoré veci Som pozabúdal.

Mal by Som teraz ísť na prechádzku, ale kašlem na to. Dám si večerný voľný čas. Mám Vás rád a myslím na Vás. Prajem a želám veľa voľného času na seba a rodinku.

link
consents: Fotón

newest entries : 

created by dzI/Osize : 72 530 Bgenerated in : 0.086 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 7 044 812 xunique displays : 957 610 xip address : 3.235.11.178

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors and from ads...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...