move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

Citáty na tému Boh

entries
8
shows
685
uniques
164
theme was created 20.11.2021 by vrana
8

7. vrana 21.11.2021, 21:02

No prázdnota a ničota je (ne)konečný (ne)priestor bez okraja, jeden bod... Ak ide o stretnutie s okrajom, vtedy už ide o priestor s viacej ako dvoma bodmy. Prázdnota a ničota sa zaplnujú. Napr. prívaľ myšlienok, emócií... Predstav si (ne)konečnú prázdnotu a ničotu tak, že tu sedíš a od teba, či do teba neexistuje okraj... Len (ne)konečný proces (roz)pínania a (z)cvrkávania. Nerobíš si starosti... Transcenduješ a transformuješ myseľ a emočné telo bolesti, eGo. Vedomie začína (na)berať na (u)ved...

22.11.2021, 17:15
Chápem, vedomie pozorovateľa vytvára starosti. Nekonečné rozpínanie vysvetľuje gravitáciu. Každý pozorovateľ sa rozpína rovnakým tempom, takže proces rozpínanie nie je pozorovateľný. Namiesto neho pozorujeme gravitáciu.
as response to :
7

5. Fénix 21.11.2021, 15:10

Koľkými spôsobmi dokáže človek vnímať prázdnotu? Koľkými spôsobmi dokáže človek chápať prázdnotu? Koľkými spôsobmi dokáže človek veriť v prázdnotu? Prázdnota sa dá vnímať geometrickým meraním. Prázdnota sa dá chápať aritmetickým rátaním. V prázdnotu sa dá veriť logickou axiómou. Meranie vyžaduje prázdnotu. Rátanie vyžaduje prázdnotu. Logika vyžaduje prázdnotu.

21.11.2021, 21:02
No prázdnota a ničota je (ne)konečný (ne)priestor bez okraja, jeden bod...

Ak ide o stretnutie s okrajom, vtedy už ide o priestor s viacej ako dvoma bodmy. Prázdnota a ničota sa zaplnujú. Napr. prívaľ myšlienok, emócií...

Predstav si (ne)konečnú prázdnotu a ničotu tak, že tu sedíš a od teba, či do teba neexistuje okraj... Len (ne)konečný proces (roz)pínania a (z)cvrkávania. Nerobíš si starosti... Transcenduješ a transformuješ myseľ a emočné telo bolesti, eGo. Vedomie začína (na)berať na (u)vedomovaní Bytia a (ne)Bytia.

Ak, ale sa zahladíš na monitor, tak medzi tebou a monitorom je priestor, ktorý sa dá tiež nazvať prázdnotou a ničotou, ale máte kraje. Ste jeden od druhého na seba závislí. Robíte si starosti... Myseľ a emočné telo, eGo začína naberať na vedomí.
as response to :
5

4. vrana 21.11.2021, 10:13

Boh je (seba)uvedomenie (zdravie, prirodzenosť, múdrosť, minulé životy, stavanie do popredia (u)vedomovanie), (u)vedomovanie si vlastných postojov a pozícií počas dňa (sed, ľah, stoj) a pohyb (chôdza, beh, jazda, plávanie, lietanie), (bežné činnosti a potreby). Boh je ten, ktorý si (u)vedomuje svoje zmyslové vnemy (vedomie mysle, vedomie zraku, vedomie sluchu, vedomie čuchu, vedomie chute, vedomie hmatu). Boh je tichý, prítomný... pozorovateľ, ktorý do (ne)konečna trancenduje a transformuje (...

21.11.2021, 15:10
Koľkými spôsobmi dokáže človek vnímať prázdnotu?

Koľkými spôsobmi dokáže človek chápať prázdnotu?

Koľkými spôsobmi dokáže človek veriť v prázdnotu?


Prázdnota sa dá vnímať geometrickým meraním.

Prázdnota sa dá chápať aritmetickým rátaním.

V prázdnotu sa dá veriť logickou axiómou.

Meranie vyžaduje prázdnotu.

Rátanie vyžaduje prázdnotu.

Logika vyžaduje prázdnotu.
as response to :
4

3. vrana 21.11.2021, 09:46

Boh nieje ani fyzický a (psy)chický viditeľný tvar, forma, (jemno)hmota, premet a vec. Nieje ani mentálny predmet... (predstava). DF

21.11.2021, 10:13
Boh je (seba)uvedomenie (zdravie, prirodzenosť, múdrosť, minulé životy, stavanie do popredia (u)vedomovanie), (u)vedomovanie si vlastných postojov a pozícií počas dňa (sed, ľah, stoj) a pohyb (chôdza, beh, jazda, plávanie, lietanie), (bežné činnosti a potreby).

Boh je ten, ktorý si (u)vedomuje svoje zmyslové vnemy (vedomie mysle, vedomie zraku, vedomie sluchu, vedomie čuchu, vedomie chute, vedomie hmatu).

Boh je tichý, prítomný... pozorovateľ, ktorý do (ne)konečna trancenduje a transformuje (ne)čistoty ((ne)správné duchovné postoje - (ne)čistú myseľ a emočné telo bolesti, eGo). Boh je tak výborný poslucháč a pytateľ.

Boh je tak energia - sexuálná energia (životný elixír, životná esencia, životná sila), elektromagnetická sila, bioenergia (karmická energia, aurická energia, duchovná energia).

Boh je tak celodenné meditovanie a kontemplovanie - (u)vedomovanie si svojicj štyroch postojov a pozícii, ako aj šesť zmyslových vnemov.

Boh je tak (ne)existencia a život pred/medzi/po životoch. Boh je tak prázdnota a ničota. Bo sú tak stavy (o)svietenia..., Nirvány a smrti.
as response to :
3

2. vrana 21.11.2021, 09:37

Boh Boh je nikto a nič, pázdnota, prázdny priestor, (ne)priestor. Je (ne)existencia a (ne)sen. Boh je Nirvána a (o)svietenie, (o)zdravenie, (o)slobodenie, (o)čistenie, (o)liečenie. Boh je tak koniec (u)tpenia, koniec starostí, problémov, trápení a bolestí. Boh je tak (ne)konečná transcedencia a transformácia. Do (ne)konečna sa buď (roz)pína alebo (z)cvrkáva. Boh nieje osobnosť, persona, postavička, figúrka, či panáčik. Nieje ani bytosť. Je bez formy, hmoty a tvaru. Boh nieje ani duša a ani du...

21.11.2021, 09:46
Boh nieje ani fyzický a (psy)chický viditeľný tvar, forma, (jemno)hmota, premet a vec. Nieje ani mentálny predmet... (predstava).


DF
as response to :
2

1. vrana 20.11.2021, 21:47

Citáty na tému Boh 1. Ak chápeš, to nie je Boh! • Augustín 2. Človeka navádzaj mlčať. Jedine tak môže počuť Božie Slovo. • Søren Kierkegaard 3. Mlčanie Boha je iné než mlčanie človeka. Jeho mlčanie nie je protikaldom hovorenia. U Boha hovoriť a mlčať je to isté. • Max Picard 4. Rozhodnite sa radšej tisíckrát umrieť ako milovať niečo iné väčšmi ako Boha. • František Saleský 5. Smrť prekonáme tým, že v nej objavíme Boha. • Pierre Teilhard de Chardin 6. Stvorenia sa dorozumievajú vydáv...

21.11.2021, 09:37
Boh

Boh je nikto a nič, pázdnota, prázdny priestor, (ne)priestor. Je (ne)existencia a (ne)sen. Boh je Nirvána a (o)svietenie, (o)zdravenie, (o)slobodenie, (o)čistenie, (o)liečenie. Boh je tak koniec (u)tpenia, koniec starostí, problémov, trápení a bolestí.

Boh je tak (ne)konečná transcedencia a transformácia. Do (ne)konečna sa buď (roz)pína alebo (z)cvrkáva.

Boh nieje osobnosť, persona, postavička, figúrka, či panáčik. Nieje ani bytosť. Je bez formy, hmoty a tvaru. Boh nieje ani duša a ani duch. Ale oboje zároveň. Splynutie mužského a ženského jemného energetického tela v jedno vedomie, v jedno netelo, vo všetku harmóniu v jedno.

Boh je ticho - božká myseľ, alebo myseľ boha. Boh je prítomný okamih tu a teraz! Boh je (u)vedomenie. Boh je (ne)Bytie "nie ja" smrť Bytia "nie Som " a Bytie - smrť eGa "Som"

Teista je ten, ktorý svojím učením pripúšta reálnu existenciu Boha na zemi a jeho vplyv na ňu.

(A)teista je tak (boha)prázdný, (neznaj)božný, (bez)božný.

DF
as response to :
1
20.11.2021, 21:47
Citáty na tému Boh

1. Ak chápeš, to nie je Boh!
• Augustín
2. Človeka navádzaj mlčať. Jedine tak môže počuť Božie Slovo.
• Søren Kierkegaard
3. Mlčanie Boha je iné než mlčanie človeka. Jeho mlčanie nie je protikaldom hovorenia. U Boha hovoriť a mlčať je to isté.
• Max Picard
4. Rozhodnite sa radšej tisíckrát umrieť ako milovať niečo iné väčšmi ako Boha.
• František Saleský
5. Smrť prekonáme tým, že v nej objavíme Boha.
• Pierre Teilhard de Chardin
6. Stvorenia sa dorozumievajú vydávaním zvukov. Božím slovom je mlčanie.
• Simone Weil
7. V každom človeku je priepasť, ktorú môže naplniť iba Boh.
• Blaise Pascal
8. Verte v lásku a dobro. A mnohí z vás v to, už teraz veria. A to je správne, lebo Boh nie je skrytý v kostoloch. Chrám Boha je v každom človeku.
• mj
9. V každom dobrom človeku sídli Boh, i keď nevieme aký.
• Lucius Annaeus Seneca

newest entries : 

OK3 RKN [show chain]before 19 minutes
Jojo [show chain]before 21 minutes
...0k..??[show chain]before 21 minutes
Áno [show chain]before 28 minutes
created by dzI/O 2015 - 2022size : 82 756 Bgenerated in : 0.084 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 792 861 xunique displays : 1 302 877 xip address : 54.173.214.227

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...