move to top

Lipka (Linden)

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / health / chain

Bicykel je pomalá smrť planéty

entries
7
shows
570
uniques
217
theme was created 13.06.2021 by Lemmy
3

1. Lemmy 13.06.2021, 11:13

Jeden finančník prinútil ekonómov rozmýšľať, keď povedal: „Cyklista je katastrofa pre ekonomiku krajiny: nekupuje autá a nepožičiava si peniaze na kúpu žiadneho. Neplatí poistky. Nekupuje palivo. Neplatí, ak má auto podrobiť potrebnej údržbe a oprave. Nepoužíva platené parkovanie. Nespôsobuje veľké nehody. Nevyžaduje si to diaľnice s viacerými jazdnými pruhmi. On nie je obézny. Zdraví ľudia nie sú potrební ani užitoční pre ekonomiku. Nekupujú lieky. Nechodia do nemocníc ani k lekárom. Na HDP k...

13.06.2021, 14:49
Tak, tak, (ne)treba sa zadlžovať.

Chýbajú mi výdavky na auto, na bycikel, na behanie, na psa, jedine, kde výdavky (ne)potrebujem sú prechádzky.
as response to :
1
13.06.2021, 11:13
Jeden finančník prinútil ekonómov rozmýšľať, keď povedal:

„Cyklista je katastrofa pre ekonomiku krajiny: nekupuje autá a nepožičiava si peniaze na kúpu žiadneho. Neplatí poistky. Nekupuje palivo. Neplatí, ak má auto podrobiť potrebnej údržbe a oprave. Nepoužíva platené parkovanie. Nespôsobuje veľké nehody. Nevyžaduje si to diaľnice s viacerými jazdnými pruhmi. On nie je obézny.

Zdraví ľudia nie sú potrební ani užitoční pre ekonomiku. Nekupujú lieky. Nechodia do nemocníc ani k lekárom. Na HDP krajiny nič nepridávajú.

Naopak, každá nová predajňa McDonald's vytvorí minimálne 30 pracovných miest, v skutočnosti 10 kardiológov, 10 zubárov, 10 odborníkov na stravovanie a výživu, ale aj ľudí, ktorí pracujú v samotnom obchode.

Vyberajte pozorne: cyklista alebo Mc Donald? Stojí za zamyslenie.

P.S.: Chodenie je ešte horšie. Chodci si nekúpia ani bicykel.

Pôvodne:

La bicicletta è la morte lenta del pianeta.
Il CEO di Euro Exim Bank Ltd. ha fatto riflettere gli economisti quando ha dichiarato:
′′Un ciclista è un disastro per l'economia del paese: non compra auto e non prende soldi in prestito per comprarne. Non paga polizze assicurative. Non compra carburante, non paga per sottoporre l'auto alla necessaria manutenzione e riparazione. Non utilizza parcheggi a pagamento. Non causa incidenti rilevanti. Non richiede autostrade a più corsie. Non diventa obeso.
Persone sane non sono necessarie né utili all'economia. Non comprano medicine. Non vanno negli ospedali né dai medici. Non aggiungono nulla al PIL del paese.
Al contrario, ogni nuovo punto vendita di McDonald crea almeno 30 posti di lavoro, fa infatti lavorare 10 cardiologi, 10 dentisti, 10 esperti dietologi e nutrizionisti, oltre ovviamente alle persone che lavorano nel punto vendita stesso".
Scegli con attenzione: un ciclista o un Mc Donald? Vale la pena pensarci.
PS: camminare è ancora peggio. I pedoni non comprano nemmeno una bicicletta.
consents: Dušan, Scarlette

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 76 805 Bgenerated in : 0.102 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 9 526 948 xunique displays : 1 194 749 xip address : 3.239.50.33

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...