move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / health / chain

Aký Som mal týždeň 7

entries
13
shows
1 301
uniques
192
theme was created 18.07.2021 by Dušan
1
18.07.2021, 22:36
Ahoj

Píšem, bo sa mi žiada upozorniť na seba. Posledné dva týždne v tomto počasí je akési na fyzičku a psychiku náročné z pohľadu mojej strany. Totiž rána a doobedia mám únavné a dám si aj zo troch, či štyroch polhod/hodinových relaxov.

Z toho vyplýva, že sa mi narúša doobednajší program, ktorý čiastočne napravím poobede. Tento mesiac Som úspešne otvoril štyri jazyky, čo znamená, že keď tieto predmety mám otvorené, sa im budem aj naďalej venovať. Tak napr. to bolo s prírodnými vedami. Akonáhle som ich mal našprtnuté, žiadalo sa im aj naďalej venovať.

Ináč poobede šlapem na plné obrátky, čo sa týka programu. (Ne)nájde sa chvíľa, že by Som sa na všetko vykašlal a šiel do postele, či sadol k TV. Čo sa týka rutiny ako venovať sa domácnosti a záhrade, tam to je úbohé, spolieham sa vždy na rodiča. Totiž on je ten, kto tú domacnosť...riadi. Moja spoluúčasť v domácnosti je tak na 10%. Som na takéto veci lenivý, kebyže žijem sám, tak by to bolo úplne o niečom inom.

Čo sa týka spoločnosti, verejnosti a konexií, tak Som na bode mrazu. Nikam a za nikým (ne)chodím, veď už nie Som (naj)mladší, a je to aj o peniazoch. Keď (ne)mám tak "bez penez nikam (ne)lez". Nik ma (ne)otravuje, čo je dobre. Som zvyknutý byť o samote, byť samotár. Keď tak zájdem na rod. oslavy, či guláš a gril. Viac mi (ne)treba.

Po šenkoch, baroch a diskotékach už (ne)chodím, alko, sex a drogy mi už (ne)chýbajú. Jedine čo ma trápi z návykov je nikotinizmus a zlé stravovanie, čo má za následok rôzne dlhodobé ochorenia v mojom živote.

Zo športových aktivít je to otázne, nakoľko Trnafská šípková liga hľadá priestory a Trnavská šachová sa začína v septembri. Toto leto Som dostal tradičnú pozvánku na rekreačný turnaj v šachu "Majstrovstvá SR v šachu amatérov", nuž ako po minulé roky musím odmietnuť. Pýta to štartovné, na ktoré (ne)mám.

Spánkový režim mám už tradične od leta 2018 upravený tak, že si moje veličenstvo už (ne)žiada lieky na spanie. V pohode zaspím, i keď po večierke nadávam, že prečo človek musí isť spať. Vždy si to vysvetlím, že telo a hlava a najmä duša sa potrebuje zotaviť, (od)počinúť si. Pred spaním si dávam trdičné (anti)psycho krmivo, ktoré ma štve najmä ráno a doobedia. Totiž ich účinok je priam 24-hodinový. Som malátny, unavený a utlmený. Ale musím ich žrať. Bez nich (ne)viem, čo by bolo so mňou. Beriem ich ale od roku 2010. Tie staršie od počiatku choroby apríl 2004.

Želám a prajem vám veľa sily a trpezlivosti v tomto počasí a veľa zdravíčka. Majte sa, s pozdravom:

Dušan

link

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 78 985 Bgenerated in : 0.085 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 128 312 xunique displays : 1 243 805 xip address : 52.23.219.12

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...