move to top

Discussion Forum

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / health / chain

Aký Som mal týždeň 7

entries
13
shows
1 032
uniques
173
theme was created 18.07.2021 by Dušan
4

3. Dušan 19.07.2021, 21:00

No ono je to tak, úlohy v domácnosti sú akoby rozdelené. Keď mi nakážu variť, idem do toho. S upratovaním to je tak, keď je bordel, špina, prah vtedy upracem. Ale ženy by radi mali upratané každý deň. U mňa stačí poriadok raz za dva týždne.

19.07.2021, 21:25
Máte teda svoj zabehaný systém, je niekedy dobré ho trochu narušiť, ale je to spojené aj s trochou rizika, treba si správne vybrať :)
as response to :
3

2. Nadja 19.07.2021, 20:10

Ja naopak toto búrkové počasie milujem, nabíja ma neskutočne energiou, a každé zahrmenie a blesk ako by ma nadpojil na zdroj :) Ohladom Tvojho rodiča, dobre by bolo niekedy aj upratať a tak ho prekvapiť, netreba stále, ale uvidíš, že tá očakávaná radosť rodičov Ti možno prinesie dobrý zážitok :)

19.07.2021, 21:00
No ono je to tak, úlohy v domácnosti sú akoby rozdelené. Keď mi nakážu variť, idem do toho. S upratovaním to je tak, keď je bordel, špina, prah vtedy upracem. Ale ženy by radi mali upratané každý deň. U mňa stačí poriadok raz za dva týždne.
consents: Nadja
as response to :
2

1. Dušan 18.07.2021, 22:36

Ahoj Píšem, bo sa mi žiada upozorniť na seba. Posledné dva týždne v tomto počasí je akési na fyzičku a psychiku náročné z pohľadu mojej strany. Totiž rána a doobedia mám únavné a dám si aj zo troch, či štyroch polhod/hodinových relaxov. Z toho vyplýva, že sa mi narúša doobednajší program, ktorý čiastočne napravím poobede. Tento mesiac Som úspešne otvoril štyri jazyky, čo znamená, že keď tieto predmety mám otvorené, sa im budem aj naďalej venovať. Tak napr. to bolo s prírodnými vedami. Akonáhle...

19.07.2021, 20:10
Ja naopak toto búrkové počasie milujem, nabíja ma neskutočne energiou, a každé zahrmenie a blesk ako by ma nadpojil na zdroj :)

Ohladom Tvojho rodiča, dobre by bolo niekedy aj upratať a tak ho prekvapiť, netreba stále, ale uvidíš, že tá očakávaná radosť rodičov Ti možno prinesie dobrý zážitok :)
as response to :
1
18.07.2021, 22:36
Ahoj

Píšem, bo sa mi žiada upozorniť na seba. Posledné dva týždne v tomto počasí je akési na fyzičku a psychiku náročné z pohľadu mojej strany. Totiž rána a doobedia mám únavné a dám si aj zo troch, či štyroch polhod/hodinových relaxov.

Z toho vyplýva, že sa mi narúša doobednajší program, ktorý čiastočne napravím poobede. Tento mesiac Som úspešne otvoril štyri jazyky, čo znamená, že keď tieto predmety mám otvorené, sa im budem aj naďalej venovať. Tak napr. to bolo s prírodnými vedami. Akonáhle som ich mal našprtnuté, žiadalo sa im aj naďalej venovať.

Ináč poobede šlapem na plné obrátky, čo sa týka programu. (Ne)nájde sa chvíľa, že by Som sa na všetko vykašlal a šiel do postele, či sadol k TV. Čo sa týka rutiny ako venovať sa domácnosti a záhrade, tam to je úbohé, spolieham sa vždy na rodiča. Totiž on je ten, kto tú domacnosť...riadi. Moja spoluúčasť v domácnosti je tak na 10%. Som na takéto veci lenivý, kebyže žijem sám, tak by to bolo úplne o niečom inom.

Čo sa týka spoločnosti, verejnosti a konexií, tak Som na bode mrazu. Nikam a za nikým (ne)chodím, veď už nie Som (naj)mladší, a je to aj o peniazoch. Keď (ne)mám tak "bez penez nikam (ne)lez". Nik ma (ne)otravuje, čo je dobre. Som zvyknutý byť o samote, byť samotár. Keď tak zájdem na rod. oslavy, či guláš a gril. Viac mi (ne)treba.

Po šenkoch, baroch a diskotékach už (ne)chodím, alko, sex a drogy mi už (ne)chýbajú. Jedine čo ma trápi z návykov je nikotinizmus a zlé stravovanie, čo má za následok rôzne dlhodobé ochorenia v mojom živote.

Zo športových aktivít je to otázne, nakoľko Trnafská šípková liga hľadá priestory a Trnavská šachová sa začína v septembri. Toto leto Som dostal tradičnú pozvánku na rekreačný turnaj v šachu "Majstrovstvá SR v šachu amatérov", nuž ako po minulé roky musím odmietnuť. Pýta to štartovné, na ktoré (ne)mám.

Spánkový režim mám už tradične od leta 2018 upravený tak, že si moje veličenstvo už (ne)žiada lieky na spanie. V pohode zaspím, i keď po večierke nadávam, že prečo človek musí isť spať. Vždy si to vysvetlím, že telo a hlava a najmä duša sa potrebuje zotaviť, (od)počinúť si. Pred spaním si dávam trdičné (anti)psycho krmivo, ktoré ma štve najmä ráno a doobedia. Totiž ich účinok je priam 24-hodinový. Som malátny, unavený a utlmený. Ale musím ich žrať. Bez nich (ne)viem, čo by bolo so mňou. Beriem ich ale od roku 2010. Tie staršie od počiatku choroby apríl 2004.

Želám a prajem vám veľa sily a trpezlivosti v tomto počasí a veľa zdravíčka. Majte sa, s pozdravom:

Dušan

link

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 81 578 Bgenerated in : 0.096 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 9 561 160 xunique displays : 1 197 785 xip address : 3.239.50.33

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...