move to top

Discussion Forum

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

18 x Simpsonovci presne predpovedali budúcnosť

entries
9
shows
834
uniques
195
theme was created 04.06.2021 by Scarlette
1
04.06.2021, 20:25
Pred 19 rokmi epizóda „Simpsonovci“ predpovedala, že Donald Trump sa jedného dňa stane prezidentom USA.

A nebolo to jediný prípad, kedy sa autorom podarilo predpovedať budúcnosť.

Program „Simpsonovci“ funguje už takmer 30 rokov, takže je nevyhnutné, aby sa niektoré témy, ktoré sa v šou objavia, mohli vyskytnúť aj v skutočnom živote. Ale niektoré dejové línie sú strašidelne blízke udalostiam, ktoré sa stali na celom svete.

Uviedli sme niektoré z najpodivnejších predpovedí, ktoré autori karikatúry priniesli od uvedenia šou v roku 1989, od Homera, ktorý objavil Higgsov bozón, až po animátorov, ktorí kreslili The Shard v Londýne takmer 20 rokov pred jeho postavením.


1. Ryby s tromi očami - sezóna 2, epizóda 4
link
V tejto epizóde z roku 1990 Bart uloví v rieke pri elektrárni trojokú rybu menom Blinky, ktorá robí miestne titulky.

O viac ako desať rokov neskôr boli v nádrži v Argentíne objavené ryby s tromi očami. Kupodivu bol samotný zásobník napájaný vodou z jadrovej elektrárne.
2. Cenzúra Michelangelovho Davida - sezóna 2, epizóda 9
link
Epizóda z roku 1990 s názvom „Itchy and Scratchy and Marge“ ukázala, že Springfieldčania protestujú proti vystaveniu Michelangelovej sochy Davida v miestnom múzeu a označujú umelecké diela za obscénnosť svojej nahoty.

Satira cenzúry sa naplnila v júli 2016, keď ruskí bojovníci hlasovali o tom, či majú obliecť kópiu renesančnej sochy, ktorá bola umiestnená v centre Petrohradu.List od The Beatles - Sezóna 2, 18. epizóda
link
V roku 1991, v epizóde „The Simpsons“, videla skupina Ringo Star skupiny Beatles usilovne odpovedať na poštu fanúšikov, ktorá bola napísaná pred desiatkami rokov.

V septembri 2013 dostali dvaja fanúšikovia skupiny Beatles z Essexu odpoveď od Paula McCartneyho na list a nahrávku, ktoré skupine zaslali pred 50 rokmi. Nahrávka bola odoslaná do londýnskeho divadla, v ktorom mala skupina hrať, ale bola nájdená po rokoch historikom pri predaji čižiem.

V roku 2013 sa skupina BBC „The One Show“ stretla s ich listom a odpoveďou McCartneyho.

4. Útok tigra Siegfrieda a Roya - 5. sezóna, 10. epizóda
link
Simpsonovci parodovali zabávačov Siegfrieda a Roya v epizóde z roku 1993 s názvom „$ pringfield (Alebo ako som sa naučil prestať sa trápiť a milovať legalizované hazardné hry)“. Počas epizódy je kúzelníkov brutálne zmanipulovaný trénovaným bielym tigrom, keď vystupujú v kasíne.

V roku 2003 bol Roy Horn zo Siegfrieda a Roy počas živého vystúpenia napadnutý Montecore, jedným z ich bielych tigrov. Pri útoku žil, ale utrpel ťažké zranenia.

5. Škandál z konského mäsa - Sezóna 5, 19. epizóda
link
V roku 1994 Lunchlady Doris pripravila na obed pre študentov na Springfield Elementary „rôzne kúsky koňa“.

O deväť rokov neskôr Írsky úrad pre bezpečnosť potravín našiel DNA koňa vo viac ako tretine vzoriek beefburgerov zo supermarketov a hotových jedál a ošípaných v 85% z nich.

6. Automatické opravy - sezóna 6, epizóda 8
link
Školskí násilníci Kearny a Dolph si v poznámke „Simpsonovci“, ktorá vyšla v roku 1994, zobrali poznámku „zmlátili Martina“ na prístroji Newton. Táto správa sa rýchlo preloží ako „zjedzte Martu“ - skorý predobraz autokorektných frustrácií.

„Simpsonovci“ parodovali ohromujúceho Newtona - dávneho predka iPhonu - spoločnosti Apple, ktorý bol práve vydaný, a podľa spoločnosti Fast Company obsahoval aj nepríjemné rozpoznávanie rukopisu.

Nitin Ganatra, bývalý riaditeľ inžinierskych aplikácií pre iOS v spoločnosti Apple, pre Fast Company uviedol, že tento konkrétny okamih hry „The Simpsons“ slúžil ako inšpirácia na správne nastavenie klávesnice pre iPhone.

7. Inteligentné hodinky - 6. sezóna, 19. epizóda
link
„Simpsonovci“ predstavili myšlienku hodiniek, ktoré môžete používať ako telefón, v epizóde vysielanej v roku 1995, takmer 20 rokov pred uvedením Apple Watch.
8. Vynález The Shard - 6. sezóna, 19. epizóda
link
Epizóda „Lisina svadba“ z roku 1995 priniesla veľa neočakávaných predpovedí. Počas Lisinej cesty do Londýna vidíme za Tower Bridge mrakodrap, ktorý sa strašidelne podobá na The Shard a je dokonca na správnom mieste.

Stavba budovy sa začala v roku 2009, o 14 rokov neskôr.

9. Robotickí knihovníci - 6. sezóna, 19. epizóda
link10. Objav rovnice Higgsovho bozónu - sezóna 8, epizóda 1
link
V epizóde z roku 1998 s názvom „Čarodejník z vždyzelenej terasy“ sa Homer Simpson stáva vynálezcom a je zobrazený pred komplikovanou rovnicou na tabuli.

Podľa Simona Singha, autora knihy „Simpsonovci a ich matematické tajomstvá“, rovnica predpovedá hmotnosť častice Higgsovho bozónu. Prvýkrát to predpovedal v roku 1964 profesor Peter Higgs a päť ďalších fyzikov, ale až v roku 2013 objavili vedci dôkaz o Higgsovom bozóne v experimente za 10,4 miliárd libier (13 miliárd dolárov).11. Vypuknutie eboly - sezóna 9, epizóda 3
link
Niektorí tvrdia, že „The Simpsons“ predpovedali vypuknutie eboly v roku 2014 17 rokov predtým, ako sa to stalo. V scéne z epizódy „Lisa's Sax“ navrhuje Marge chorému Bartovi prečítať knihu s názvom „Curious George and the Ebola Virus“. Vírus nebol v 90. rokoch zvlášť rozšírený, ale o roky neskôr bol na vrchole spravodajskej agendy.

Ebola bola prvýkrát objavená v roku 1976, a hoci toto posledné ohnisko bolo zatiaľ najhoršie, v Konžskej demokratickej republike v roku 1995 zabila 254 ľudí a v roku 2000 v Ugande 224 ľudí.12. Disney kupuje spoločnosť 20th Century Fox - 10. sezóna, epizóda 5
link
V epizóde „When You Dish Upon a Star“, ktorá sa pôvodne vysielala v roku 1998, produkujú Ron Howard a Brian Grazer scenár, ktorý predvedie Homer. Scenár sa vyrába v spoločnosti 20th Century Fox a značka pred sídlom štúdia ukazuje, že ide o „divíziu spoločnosti Walt Disney Co.“

14. decembra 2017 spoločnosť Disney kúpila spoločnosť 21st Century Fox za odhadovaných 52,4 miliárd dolárov a okrem väčšiny jej aktív v oblasti televíznej produkcie získala aj filmové štúdio Fox (20th Century Fox). Mediálny konglomerát má tiež prístup k obľúbeným zábavným zariadeniam, ako sú „X-Men“, „Avatar“ a „The Simpsons“.13. Vynález rastliny tabaku - sezóna 11, epizóda 5
link
V roku 1999 Homer pomocou jadrovej energie vytvoril hybrid rastlín rastlín rajčiaka a tabaku: „tomacco“.

To inšpirovalo amerického fanúšika „Simpsonovcov“ Roba Baura k vytvoreniu vlastnej továrne. V roku 2003 Baur vrúbľoval koreň tabaku a stonku paradajky, aby vytvoril „tomacco“. Na autorov „Simpsonovcov“ urobil veľký dojem, že pozvali Baura a jeho rodinu do svojich kancelárií a sami jedli plody tomaku.
14. Chybné hlasovacie prístroje - sezóna 20, epizóda 4
link
V roku 2008 „Simpsonovci“ ukázali, že sa Homer snaží vo všeobecných voľbách v USA hlasovať za Baracka Obamu, ale chybný stroj zmenil jeho hlasovanie.

O štyri roky neskôr musel byť hlasovací automat v Pensylvánii odstránený potom, čo neustále menil hlasy ľudí pre Baracka Obamu na hlasy jeho republikánskeho rivala Mitta Romneyho.15. USA porazili Švédsko pri curlingu na olympijských hrách - sezóna 21, epizóda 12
link

16. Držiteľ Nobelovej ceny - sezóna 22, 1. epizóda
link
Profesor MIT Bengt Holmström získal Nobelovu cenu za ekonómiu v roku 2016, šesť rokov potom, čo sa stavilo o získanie Nobelovej ceny za film „Simpsonovci“.

Meno Holmströma sa objaví na tipovacom lístku stávok, keď Martin, Lisa, Database a Milhouse stavili na nositeľov Nobelovej ceny.


17. Polčasová šou Lady Gaga v Super Bowle - sezóna 23, epizóda 22
link
V roku 2012 Lady Gaga vystúpila vo vzduchu v meste Springfield. O päť rokov neskôr odletela v reálnom živote zo strechy štadióna Houston NRG, aby predviedla svoju polčasovú šou Super Bowl.


18. Veľká zápletka Daenerys Targaryen v hre o tróny - sezóna 29, epizóda 1
link
V predposlednej epizóde „Hra o tróny“ Daenerys Targaryen šokovala fanúšikov, keď spolu so svojím drakom púšťali odpady do už odovzdaného Kráľovho pristátia a vyhladili tisíce nevinných ľudí.

V roku 2017, v epizóde „The Simpsons“ z 29. sezóny s názvom „The Serfsons“, ktorá podvádzala rôzne aspekty hry „Thrones“ - vrátane Krkavčího trojka a Nočného kráľa - Homer oživí draka, ktorý pokračuje v spaľovaní dedina. link


newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 93 751 Bgenerated in : 0.095 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 123 248 xunique displays : 1 243 141 xip address : 54.144.55.253

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...