for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Discussion Forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

Gándhí sociálne hriechy: Hospodárstvo bez morálky

entries
1
shows
427
uniques
151
theme was created 14.3.2022 16:27 by Kasafran
1
14.03.2022, 16:27
Gándhí sociálne hriechy: Hospodárstvo bez morálky
Od Devana
Slnovratovo 4. marca 2022
link

V posledných týždňoch som mala možnosť zhliadnuť zopár dokumentárnych filmov z produkcie RTVS z cyklu  „Budujeme Slovensko“.
To čo som doteraz videla, ma primälo premýšľať nad tým, čo je príčinou takého neuveriteľného úpadku, ktorý takto verejne prezentuje verejnoprávna televízia vo svojich dokumentoch.
V častiach, ktoré som videla,  boli prezentované torzá fabrík,  vybudovaných v čase, ktorý sa teraz nazýva „totalitný komunistický režim“. Žiaľ, divákovi sú ukazované už iba ruiny kapitalizmu, či demokracie. Pri počúvaní spomienok  ľudí, ktorí v tom čase pracovali na skutočnom budovaní Slovenska, som pochopila, čo bolo príčinou „budovania ruín kapitalizmu na Slovensku“.
Slovensko je vo veľmi podobnej situácii, ako bola India v časoch Gándhího.
Aj keď si to mnohí Slováci nechcú priznať, v skutočnosti je náš štát iba druhotriedna kolónia s lacnou pracovnou silou, ktorá pracuje v montážnych halách patriacich západnému kapitálu. Takisto všetky „strategické podniky“, pompézne obchodné centrá či  banky, nepatria štátu. Rozpredaná je aj poľnohospodárska pôda, na ktorej hospodária cudzí štátni príslušníci.
Slovensko má minimum vlastných výrobných podnikov, v ktorých by nemal väčšinový podiel zahraničný kapitál. O potravinovej sebestačnosti radšej ani nebudem písať.
V skutočnosti, sme takmer vo všetkom odkázaní na dovoz, či už sú to potraviny, drogéria, lieky, textil, priemyselný tovar…
Patríme síce do spolkov „vyspelej západnej spoločnosti“, akými sú EÚ, či NATO, ale sme len surovinový prívesok a zdroj lacnej pracovnej sily. Po tridsiatich rokoch budovania demokracie a kapitalizmu, je z nášho štátu iba ruina, podobná tým, ktoré ukazujú v televízii v spomínanom dokumente.
Prečo je to tak?
„Vyspelá západná spoločnosť“ bola vybudovaná na dlhotrvajúcom vykorisťovaní a zotročovaní iných. Napríklad India bola dlhoročnou kolóniou Veľkej Británie. Všetci tí, ktorí aspoň trošku ovládajú históriu by mali vedieť, akým spôsobom vládli kolonizátori vo svojich kolóniách a mnohí vládnu doteraz.
Napríklad belgický kráľ  Leopold II., síce zanechal po svojom vládnutí „silné a bohaté Belgicko“, ale takisto zničené Kongo, z ktorého si vytvoril súkromnú  kolóniu s otrokmi, ktorých ako sa odhaduje, zomrelo počas jeho vládnutia desať miliónov na obzvlášť kruté zaobchádzanie, ktoré bolo po prvýkrát označené za „zločiny proti ľudskosti“.
V Indii, v časti Bengálsko,  v časoch Gándhího zomreli v roku 1943 na hladomor  tri milióny ľudí. Za túto tragédiu niesol plnú zodpovednosť Winston Churchill, ktorý sa nikdy netajil svojím rasizmom  a nadradenosťou.
V minulosti, tak ako aj v súčasnosti, boli a  sú všetky kolónie považované iba za zdroj surovín a lacnej pracovnej silu, ktorá má zabezpečiť prosperitu „vyspelej západnej spoločnosti“.
Nie, nemusíme ísť ani ďaleko do minulosti, aby sme videli ako v skutočnosti funguje „hospodárstvo bez morálky“. Len za posledných dvadsať rokov viedol „vyspelý Západ“ viacero likvidačných vojen, ktoré obhajoval frázami o šírení slobody a demokracie. V skutočnosti to boli zákerné vojnové výpravy na územia tých štátov, ktoré vlastnia strategické suroviny, ktoré začínajú byť čoraz vzácnejšie a drahšie. Predstavitelia týchto štátov a krajín boli mediálnou propagandou označení  za tyranov a diktátorov a „vyspelá západná spoločnosť“ začala v mene „hospodárstva bez morálky“ šíriť slobodu a demokraciu tam, kde o to nikto nestál.
Výsledkom „hospodárstva bez morálky“ je bezbrehý konzum na strane „vyspelej západnej spoločnosti“  a na druhej strane vojnou zničené krajiny a státisíce nevinných obetí, nesmierna chudoba, obrovské množstvo utečencov, ale aj  zničená a zdevastovaná planéta…
„Hospodárstvo bez morálky“ je obrovským sociálnym hriechom „vyspelej západnej  spoločnosti“, spôsobeným  iným sociálnym hriechom – „politikou bez zásad“. Je zároveň obrovským morálnym hriechom, pretože je jednoduché byť nadčlovekom s plným bruchom, prizerať sa a  ticho, bez výčitiek svedomia súhlasiť  s biedou a utrpením iných ľudí.
Na záver len malá perlička ako v skutočnosti funguje “hospodárstvo bez morálky”. Na počiatku covidovej pandémie, keď v Taliansku hrozila humanitárna katastrofa prišli na pomoc lekári z Kuby a Ruska a takisto poskytli zdravotnícky materiál. Naopak, nemecké úrady zhabali zdravotnícky materiál Slovensku a iným štátom, čo médiá  neskôr označili za hoax a prišli s informáciou, že zdravotnícky materiál  nemecké úrady iba dočasne zadržali…
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 59 280 B generated in : 0.371 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 23 754 827 x unique displays : 2 638 658 x ip address : 3.235.182.206

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 7, donaters clicked me on ads 5,31 € (14 clicks), for today 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist