move to top

Discussion Forum

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

TO: Su ateisti zvierata?

entries
258
shows
64 280
uniques
2 876
theme was created 19.06.2018 by TvojOponent
226

223. Lemmy 02.07.2018, 13:40

Nebudem sprosté kresťanské reči komentovať! Si len trápne namyslený katolík.

02.07.2018, 14:32
Líška raz na prechádzke natrafila na krásny vinič. Dlho obdivovala plné strapce, z ktorých sa na ňu priam usmievali zrelé bobule hrozna.
„Aké prekrásne ovocie!“ výskala. „Aké voňavé strapce plné bobúľ sladučkých ako med! Ešte nikdy som nevidela takéto lákavé hrozno!“
Naťahovala sa za ním, ako len vládala, ale zbytočne. Vinič narástol do výšky a ani najnižší strapec bol pre ňu privysoko. Nadskakovala, aby ho dosiahla, ale darmo hopkala ako taká kobylka, nič tým nedosiahla. Začala hľadať nejakú dlhú palicu, no bezvýsledne. V krajnom zúfalstve sa pokúšala prikotúľať k viniču skalu, na ktorú by si stala, aby hrozno dočiahla, ale skala bola taká ťažká, že ňou ani nepohla.
„A načo sa to ja trápim? Veď bobule sú maličké, nestoja za námahu. Vidno, že hrozno je ešte nezrelé, určite je i kyslé. Aj keby mi ho na tácni ponúkali, nechcela by som ho!“ povedala a nespokojná odišla.

link
consents: uchostrapate
as response to :
223

217. TvojOponent 02.07.2018, 11:59

Čo nie je zviera? Rozobrali sme tu vplyv evolucionizmu na ponímanie významu slova zviera. Skúsme sa teraz pozrieť na to nie z pohľadu prírodovedy, ale filozofie. Dajme si otázku opačne - Čo už zvieraťom byť nemôže? Odpovedám citáciou z českej wikipédie: Z filosofického hlediska se jako zvíře obvykle označuje živá bytost, která není ani člověkem, ani božstvem, mytologickou postavou, nadpřirozenou bytostí apod Tento filozofický postulát už na prvý pohľad vychádza z teistického postoja. Je zhod...

02.07.2018, 13:40
Nebudem sprosté kresťanské reči komentovať! Si len trápne namyslený katolík.
consents: Jarno
as response to :
217

1. TvojOponent 19.06.2018, 17:43

Lemmy neunesie dosledky evolucionizmu. Nevie sa zmierit s tym, ze je zviera. Ako mu pomoct?

02.07.2018, 11:59
Čo nie je zviera?

Rozobrali sme tu vplyv evolucionizmu na ponímanie významu slova zviera.
Skúsme sa teraz pozrieť na to nie z pohľadu prírodovedy, ale filozofie. Dajme si otázku opačne - Čo už zvieraťom byť nemôže?

Odpovedám citáciou z českej wikipédie:

Z filosofického hlediska se jako zvíře obvykle označuje živá bytost, která není ani člověkem, ani božstvem, mytologickou postavou, nadpřirozenou bytostí apod

Tento filozofický postulát už na prvý pohľad vychádza z teistického postoja. Je zhodný s náukou Katolíckej cirkvi. Súčasne priberá aj iné metafyzické názory. Teda filozofia rovnako ako náboženstvo v rozpore s evolucionizmom vyčleňujú človeka spomedzi živočíšnej ríše, z triedy zvierat, živých cítiacich bytostí žijúcich na súši, a človeku dávajú osobitný status. Ten status nie je status prírodovedný, ale spoločenský.
Je zaujímavé sledovať, že zarytý sekularista Lemmy rovnako zahadzuje sekularizmus a prijíma katolícke tézy o nadradenosti človeka neveriacemu hovädu.
Ak je krava v Indii posvätným božstvom, bolo by zaujímavé vidieť Lemmyho, ako bude miestnu hinduistickú komunitu presviedčať, že krava je naozaj zviera, a nie trieda posvätnej kravy. A kam zaradí Lemmy rozprávkového psa Falca z Nekonečného príbehu? Vari rozprávkový pes čo by rozprávková postava obdarená schopnosťou lietať a rozprávať mohla by byť zvieraťom? A čo zosnulý profesor Čelko? Je mŕtvola človek, zviera, meno, mesto alebo vec? A kam Lemmy zaradí dieťa vyvíjajúce sa v lone matky? Je embryo cicavec? Alebo je to vec?
Skôr si myslím, že stavovec Lemmy stiahne svoj zvierací chvost a po takejto nakladačke už viac nebude ťahať tigra za fúzy. Lebo viete, kedy je Lemmymu najlepšie? No keď dostane poriadnu argumentačnú nakladačku od TvojOponenta a je mu potom zle.
as response to :
1
19.06.2018, 17:43
Lemmy neunesie dosledky evolucionizmu. Nevie sa zmierit s tym, ze je zviera. Ako mu pomoct?

newest entries : 

Pa [show chain]01.08.2020
created by dzio.skcontact creatorsize : 79 587 Bgenerated in : 0.081 si'm using cookies,
if you disagree leave
themes displays : 5 272 215 xunique displays : 699 115 xip address : 3.228.10.34

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors and ads
you may contribute...
by bank transfer
SK 41 1100
000 000
261 872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...
options
main pageaboutgalleryjokescitatesinteligence teststatslipkažumpaandroid versionit's your turn
searching
lipka @ facebook