move to top

Discussion Forum

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

Samoštúdium

entries
19
shows
1 046
uniques
218
theme was created 16.01.2021 by Dušan
13

12. tomas12345 11.02.2021, 19:00

Dušan môže sa laik naučiť programovať ?

12.02.2021, 01:53
Áno. Ja som sa za pochodu, postupne, naučil programovať v HTML jazyku. Pre webové stránky. Na webe je všetko:

link
as response to :
12

11. Dušan 11.02.2021, 18:26

Ahoj Tak sa hlásim opäť s kopec voľného času a jeho využitia. C# Som (ne)dokončil nakoľko som cítil v sebe preťaženie a prestúpil Som tak ku kurzu systémového admina. Dokončil Som kurz sieťových technológií, kde Som kurzom preletel ako fúria. Išlo o základy LAN, WAN a MAN. Celé ako to funguje, čo sú pakety, IP adresy a MAC adresy...atď. Potom Som si zopakoval kurz s Príkazového riadka a dávkových súborov a nakoniec Som kurz dovŕšíl kurzom staviame si počítač. Ešte mi v tom systémovom admine chý...

11.02.2021, 19:00
Dušan môže sa laik naučiť programovať ?
consents: Lemmy
as response to :
11

1. Dušan 16.01.2021, 12:43

Ahoj Ako poniektroý viete pred pár mesiacmi Som načal kapitolu video prednášok z matematiky, fyziky a chémie a popri tom aj kurzy z IT. Nuž musím povedať, že už pociťujem (ne)chuť, najmä keď látke doslovne (ne)rozumiem. Tak napr. taká fyzika. Slovné úlohy a mám problém. (Ne)viem sa do toho dostať. Ale povedal Som si, že keď to niejde takto, tak vyskúšam inú metódu. A to hlavne sa v danej téme nikam (ne)ponáhlať a jednu tému si aj na jeden deň naštudovať. Mám takú metódu, že keď to nejde po dob...

11.02.2021, 18:26
Ahoj
Tak sa hlásim opäť s kopec voľného času a jeho využitia. C# Som (ne)dokončil nakoľko som cítil v sebe preťaženie a prestúpil Som tak ku kurzu systémového admina. Dokončil Som kurz sieťových technológií, kde Som kurzom preletel ako fúria. Išlo o základy LAN, WAN a MAN. Celé ako to funguje, čo sú pakety, IP adresy a MAC adresy...atď.

Potom Som si zopakoval kurz s Príkazového riadka a dávkových súborov a nakoniec Som kurz dovŕšíl kurzom staviame si počítač. Ešte mi v tom systémovom admine chýba zo pár kurzou na preštudovanie a tým pádom túto kapitolu by Som uzavrel.

Teraz Som nabehol na chémiu. S predošlej videoprednášky si ju musím zopakovať, Ide o anorganické názvoslovie rozdelené na zlučeniny kyslíka, vodíka, kyseliny a deriváty kyselin. Najprv teda (do)robím príklady a idem sa vrhnúť na deriváty kyselin, ktoré Som z (pred)minula preskočil. Potom by Som mal nabehnúť na novú temú a to Chemické výpočty rozdelené do podkategótií - chemické zákony, zloženie zlúčenin a roztoky. Uvidím, čo to dá a či to bude baviť a tak ma to (ne)bude zaťažovať.

Želám a prajem veľa voľného času na seba a jeho rozvíjanie inteligencie. S pozdravom:

Dušan.

link

as response to :
1
16.01.2021, 12:43
Ahoj
Ako poniektroý viete pred pár mesiacmi Som načal kapitolu video prednášok z matematiky, fyziky a chémie a popri tom aj kurzy z IT.

Nuž musím povedať, že už pociťujem (ne)chuť, najmä keď látke doslovne (ne)rozumiem. Tak napr. taká fyzika. Slovné úlohy a mám problém. (Ne)viem sa do toho dostať. Ale povedal Som si, že keď to niejde takto, tak vyskúšam inú metódu.

A to hlavne sa v danej téme nikam (ne)ponáhlať a jednu tému si aj na jeden deň naštudovať. Mám takú metódu, že keď to nejde po dobrom, tak potom po zlom. A tím zlom je memorovanie. Toto memorovanie sa mi osvečilo v Batch príkazoch. Hneď ako som si ich vštiepil do hlavy, Som vedel (na)programovať všetky naštudované programy.

A preto s fyzikou bude dobre, keď to urobím aj s ňou. Čiže ak nie na prví raz, tak mechanicky a to memorovaním. Keď sa tak zamyslím, (ne)mám v hlave žiadne príklady, či slovné úlohy, teda (ne)mám sa o čo oprieť.

Tak ako Laci Strike na svojich video prednáškach (ne)ustále mele za sebou "trénovať, trénovať, trénovať!" Tak milí čitatelia tohto príspevku, želám a prajem vám veľa radostných chvíl v rozvíjaní svojej inteligencie a veľa trpezlivosti.

S pozdravom Dušan.

link

newest entries : 

created by dzI/Osize : 72 204 Bgenerated in : 0.114 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 7 496 823 xunique displays : 1 008 496 xip address : 3.215.183.251

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors and from ads...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...