move to top

Discussion Forum

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

Samoštúdium

entries
19
shows
1 048
uniques
218
theme was created 16.01.2021 by Dušan
5

1. Dušan 16.01.2021, 12:43

Ahoj Ako poniektroý viete pred pár mesiacmi Som načal kapitolu video prednášok z matematiky, fyziky a chémie a popri tom aj kurzy z IT. Nuž musím povedať, že už pociťujem (ne)chuť, najmä keď látke doslovne (ne)rozumiem. Tak napr. taká fyzika. Slovné úlohy a mám problém. (Ne)viem sa do toho dostať. Ale povedal Som si, že keď to niejde takto, tak vyskúšam inú metódu. A to hlavne sa v danej téme nikam (ne)ponáhlať a jednu tému si aj na jeden deň naštudovať. Mám takú metódu, že keď to nejde po dob...

03.02.2021, 18:28
Ahoj
Tak sa opäť hlásim o IT technológie. Mal Som rozbehnuté kurzy s Balíka Office, s HTML CSS, s C# .NET a naplánovaný systémový administrátor.

Nuž ale ako vidím problém mi robia tie HTML CSS a C# .NET. (ne)jako mi tie kódy a hlavne voľba príkazov s premennými nejdú do hlavy. Skúšal Som si tie príkazy, metódy.... zmemorovať, ale (ne)jako si (ne)viem k nim cestu a pochopenie nájsť.

Rozhodol Som sa, že sa budem venovať ľahším veciam a konkrétne jednomu kurzu. Rozhodol Som sa pre celý Balík Office, potom sa uvidí. O programovacích jazykoch budem zatiaľ len premýšľať ako na ne. A vrhnem sa na ne, ak áno, až na samý koniec IT kurzu.

(Ne)mám sa kam ponáhľať, čas (ne)tlačí, škola (ne)tlačí, práca (ne)tlačí. Celú túto výuku kurzov beriem ako koníček a vyplnenie voľného času.

Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa voľného času na seba.

S pozdravom Dušan.

link

as response to :
1
16.01.2021, 12:43
Ahoj
Ako poniektroý viete pred pár mesiacmi Som načal kapitolu video prednášok z matematiky, fyziky a chémie a popri tom aj kurzy z IT.

Nuž musím povedať, že už pociťujem (ne)chuť, najmä keď látke doslovne (ne)rozumiem. Tak napr. taká fyzika. Slovné úlohy a mám problém. (Ne)viem sa do toho dostať. Ale povedal Som si, že keď to niejde takto, tak vyskúšam inú metódu.

A to hlavne sa v danej téme nikam (ne)ponáhlať a jednu tému si aj na jeden deň naštudovať. Mám takú metódu, že keď to nejde po dobrom, tak potom po zlom. A tím zlom je memorovanie. Toto memorovanie sa mi osvečilo v Batch príkazoch. Hneď ako som si ich vštiepil do hlavy, Som vedel (na)programovať všetky naštudované programy.

A preto s fyzikou bude dobre, keď to urobím aj s ňou. Čiže ak nie na prví raz, tak mechanicky a to memorovaním. Keď sa tak zamyslím, (ne)mám v hlave žiadne príklady, či slovné úlohy, teda (ne)mám sa o čo oprieť.

Tak ako Laci Strike na svojich video prednáškach (ne)ustále mele za sebou "trénovať, trénovať, trénovať!" Tak milí čitatelia tohto príspevku, želám a prajem vám veľa radostných chvíl v rozvíjaní svojej inteligencie a veľa trpezlivosti.

S pozdravom Dušan.

link

newest entries : 

created by dzI/Osize : 66 374 Bgenerated in : 0.065 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 7 497 479 xunique displays : 1 008 558 xip address : 3.215.183.251

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors and from ads...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...