move to top

Discussion Forum

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / politics / chain

Pri vláde Kotlebu treba byť naozaj na stráži

entries
3
shows
1 138
uniques
385
theme was created 05.05.2017 by Dwesa
2

1. Dwesa 05.05.2017, 16:13

Celý článok o tom, ako vládnu kotlebovci v BSSK: https://transparency.blog.sme.sk/c/454200/pri-vlade-kotlebu-treba-byt-naozaj-na-strazi.html Sympatizanti strany často argumentujú, že je normálne, ak sa politik obklopí ľuďmi, ktorým verí. Ak by sme takéto rodinkárske vysvetlenie aj akceptovali, ťažko pochopiť, ak ho niekto uplatňuje až na úroveň vrátnikov. Dlhoročného zamestnanca župy a onkologického pacienta Roberta K. totiž onedlho po voľbách vystriedal na vrátnici ďalší županov brat Marek. ...

05.05.2017, 16:16
BBSK*
as response to :
1
05.05.2017, 16:13
Celý článok o tom, ako vládnu kotlebovci v BSSK: link

Sympatizanti strany často argumentujú, že je normálne, ak sa politik obklopí ľuďmi, ktorým verí. Ak by sme takéto rodinkárske vysvetlenie aj akceptovali, ťažko pochopiť, ak ho niekto uplatňuje až na úroveň vrátnikov. Dlhoročného zamestnanca župy a onkologického pacienta Roberta K. totiž onedlho po voľbách vystriedal na vrátnici ďalší županov brat Marek.

Objavuje sa aj argument, že v porovnaní s kauzami iných politikov ide o smiešne sumy. Kotleba však na rozdiel od iných strán nikdy nevládol štátu ani nemal nominantov na ministerstvách či v štátnych inštitúciách. Rozpočet Banskobystrického samosprávneho kraja pritom predstavuje len asi tretinu výdavkov ministerstva životného prostredia. Ak budeme mieru napojenia ĽSNS na fleky a zákazky vnímať v mierke bystrickej župy, ani tento argument nemožno brať príliš vážne.

Medzi predstaviteľmi ĽSNS je navyše pomerne nízky pomer podnikateľov a na župné zákazky sa aj preto dokáže napojiť len zlomok straníkov. Naopak, nižší podiel ľudí s vysokoškolským vzdelaním zvyšuje príťažlivosť pozícií na župnom úrade a v jeho organizáciách.

Kotlebovci mali pred župnými voľbami v roku 2013 jasno, prečo chce Vladimír Maňka zastávať dve funkcie súčasne (župa a europarlament). Verejný záujem tým dôvodom podľa nich rozhodne nebol. Po tri a pol rokoch v župe a roku v parlamente by sa na otázky o skutočných dôvodoch zotrvávania na „dvoch stoličkách“ mali pripraviť aj bojovníci proti establishmentu z ĽSNS.

newest entries : 

created by dzio.skcontact creatorsize : 85 565 Bgenerated in : 0.061 si'm using cookies,
if you disagree leave
themes displays : 5 589 517 xunique displays : 758 441 xip address : 18.208.202.194

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors and ads
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...
options
main pageaboutgalleryjokescitatesinteligence teststatslipkažumpaandroid versionit's your turn
searching
lipka @ facebook