move to top

Discussion Forum

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / religion / chain

Moje svedectvo ohľadom financii.

entries
66
shows
6 851
uniques
531
theme was created 02.11.2020 by Fotón
18

16. Fotón 02.11.2020, 11:35

Túto tému som si opakovane po sebe prečítal. Žasnem, ako sa podarilo naozaj trefne a presne popísať v skratke všetko, čo bolo treba vyjadriť. Celé to môžem podpísať.... I keď nezaškodilo by doplniť viac detailov. Snáď už len na požiadanie a na otázku. Teraz mám času dosť, keď som v karanténe....

02.11.2020, 11:37
Podľa MŇA žiješ v sebaklame
as response to :
16

1. Fotón 02.11.2020, 10:37

Po skončení školy som v januári 1990 nastúpil ako elektroúdržbár na prevádzke Prevodovky do traktorov v Považských strojárňach. (Teraz už sú tam úplne iné firmy https://lnk.sk/eop2 ) Dostával som plat 1200 Kčs + 600 Kčs záloha uprostred mesiaca (dohromady 1800 Kčs). Krátko na to som prijal Ježiša Krista ako svojho spasiteľa, prežil znovuzrodenie, čím sa zmenil môj život. (Predtým som sa stretával s partiou metalistov v parku pri cigaretách, hudbe a nadmernom pití alkoholu. Po znovuzrodení som o ...

02.11.2020, 11:35
Túto tému som si opakovane po sebe prečítal. Žasnem, ako sa podarilo naozaj trefne a presne popísať v skratke všetko, čo bolo treba vyjadriť. Celé to môžem podpísať.... I keď nezaškodilo by doplniť viac detailov. Snáď už len na požiadanie a na otázku. Teraz mám času dosť, keď som v karanténe....
as response to :
1
02.11.2020, 10:37
Po skončení školy som v januári 1990 nastúpil ako elektroúdržbár na prevádzke Prevodovky do traktorov v Považských strojárňach. (Teraz už sú tam úplne iné firmy link ) Dostával som plat 1200 Kčs + 600 Kčs záloha uprostred mesiaca (dohromady 1800 Kčs). Krátko na to som prijal Ježiša Krista ako svojho spasiteľa, prežil znovuzrodenie, čím sa zmenil môj život. (Predtým som sa stretával s partiou metalistov v parku pri cigaretách, hudbe a nadmernom pití alkoholu. Po znovuzrodení som o to stratil záujem a začalo ma to tiahnuť do iných kruhov - medzi kresťanov.)

Prirodzene som v tom čase začal čítať bibliu. Predtým som jej nerozumel, teraz však áno. Niekedy v roku 1991 som narazil na text:
Mal 3,10-11
Prineste celý desiatok do zásobárne, aby bol pokrm v mojom dome, a týmto ma vyskúšajte - hovorí Pán zástupov, či vám neotvorím okná neba a nevylejem na vás požehnania viac ako dosť. A pohrozím kvôli vám žráčovi, že vám nepokazí plody zeme a vinič na poli vám nebude neplodný - hovorí Pán zástupov.
....Povedal som si teda, vyskúšam to. Dal som 180 Kčs - a čuduj sa svete, v ten mesiac mi zdvihli plat na 1800 Kčs + 600 Kčs záloha = dohromady 2400 Kčs. (A tak to zostalo i ďalej.) Otcovi som od 18 platil 500 Kčs za bývanie. V roku 1991 som mal 19 (narodeniny 20 až v decembri). Takže mi zostalo vždy 1900 Kčs pre vlastné potreby. Keď to prepočítam na dnešné eurá, tak za 100 Kčs som domov z potravín nosil zhruba ten istý nákup, ako dnes za 20€. Takže na dnes nejakých 380€, čo je pre človeka bez záväzkov bývajúceho u rodičov pomerne dosť. Utrácal som cestami na kresťanské konferencie do Prahy, Pardubíc, Hradca Králové (...tam sa diali zázraky, tam to žilo BoŽím životom). Vždy som odtiaľ prišiel s množstvom nakúpenej kresťanskej literatúry, CDčiek hudby, kaziet s prednáškami, atď...

Bolo však treba nastúpiť povinnú vojenskú službu, ktorú som zrušil (....nebudem predsa v prípade vojny strieľať do ľudí, tak som využil možnosť odchodu z armády). Na civilku som nastúpil ako kurič v ústave pre mentálne postihnutých v Nosiciach link a dostával žold 1000 Kčs mesačne. I to stačilo. Nebol problém. Odišiel mi však kazetový walkman Panasonic ktorý sme s bráchom dostali od odca na vianoce ako dar a ktorým som počúval kázne a chvály. Chcel som náhradu. Tá však stála so slušnými parametrami 4000 Kčs. Chodil som dennodenne na modlitby na schody za školu (dnes Gorazdova). Bola sobota, tak som poprosil Boha o 4000 Sk na nový prehrávač. Keď som išiel s modlitieb a odomykal vchod do paneláku, zaznel v mojich ušiach jasný hlas: "Miloš, čo myslíš, som schopný dať ti na ten prehrávač peniaze hneď teraz?" -Odpovedal som: Pane, pošty sú v sobotu zatvorené, ...aj keby mi mal prísť anonymný balík s peniazmi, nikto mi to dnes nedoručí. Neviem, povedal som. Ty si Pán.
....Prišiel som domov a otec si nás s bráchom zavolal do obývačky (3 izbový byt má) a vrave: keď ste boli malí, babky vám dávali k narodeninám a meninám peniaze, ktoré som vám odkladal. Teraz vám ich vyplácam. Je to dohromady 10 000 Kčs. 5000 Marošovi, 5000 mne. ...Išiel som z kože vyskočiť. Hneď som sa vrátil s5 za školu (bárz bolo po 22:00 a na plné hrdlo chválil Boha za rýchlu odpoveď). Kazetový prehrávač som si kúpil a užíval dlhé roky chvály, kázne....

V období výkonu civilnej služby mi Boh dal dar vyháňania démonov. Preto sa v našej skupinke kresťanov, kde sme sa vtedy stretávali v kulturáku, začali prejavovať démoni z novouverivších ľudí. (Boh cezomňa v tom čase privádzal mnohých ku Kristovi.) ...Prejavy démonov vzbudili však pozornosť správcov kulturáku, takže nás odtiaľ vyhnali. (...Nevadí, hlavne že ľudia boli oslobodení. ) Mnoho ľudí sa vtedy obracalo ku Kristovi a ja som ich viac-menej viedol, i keď toto právo som si nikdy neprivlastňoval, lebo som vedel, že hlavý náš vodca je Duch Svätý (podľa písma). Tak premýšľam do dnes.

Na civilke som robil týžden 12-tky ranné, týždeň 12-tky nočné. Ako kurič som sa na nočnej v pohode vyspal. Naložil som do pece uhlie - bolo treba vedieť ako, aby to pekne horelo až do rána. Pece boli typu AKV, ale číslo si už nepamätám. Musel by som pozrieť do osvedčenia ktoré sme získali hneď po technickom školení (ak by to niekoho zaujímalo, načriem do hlbín šuflíka, kde mám milión papierov a tam kdesi naspodu to bude.) Uhlie keď prišlo bolo treba lopatou spratať. To bola sranda. ...Ku koncu civilky to dal ústav prerobiť na plyn a bolo po spratúvaní uhlia.

Pred skončením civilky ma oslovil môj kamarát, spolužiak od 1 ročníka ZŠ a zároveň sused z paneláku ktorý ma priviedol ku Kristovi (to on mi kázal evanjelium), že pracuje vo firme pre nápojové automaty ATC a chce, aby som tam išiel robiť. Vraj sa vyznám v technike (automaty sa často kazili, boli to ešte relátkové stroje anglickej značky Wittenborg. (Relátková logika je úžasná vec. V spojení s vačkovým systémom si schopný mať pod kontrolou každý jeden bit operácie.)) ....Vraj dostanem plat 4500 Sk (to už bolo po rozdelení Československa). Hodnota koruny už bola iná. ...Ja že dobre. Ale vraj uvidím, ako dopadne návrat na prevodovky v strojárňach. Tak som tam v roku 1995 po skončení civilky išiel a zistil, že všetko sa to rozpadlo. Strojárne boli rozpredané. KO.. Vďaka 12-tkam ktoré som robil sa mi nazbieral mesiac voľna, ktoré som si mohol na konci naraz vybrať. Akurát to stačilo na to, aby som si spravil vodičák, ktorý som potreboval k obsluhe nápojových automatov - a po úspešnom dokončení nastúpil do ATC nápojové automaty. link Vlastníci firmy boli tiež kresťania, členovia cirkvi Kresťanské Zbory, kam som i ja predtým chodil.

V roku 2000 nás však Rasťo (vlastník) predal firme Selecta, ktorej konateľom bol Milan Duša. (Našiel si iný biznis a automaty mu v porovnaní s ním vynášali málo.) .....ATC sa potom stala súčasťou skupiny Compass group. Boli to síce pekné časy, no ja som sa v r. 1999 oženil a v roku 2000 sa mi narodil syn. Bývali sme na slobodárkach, kde sa platilo najskôr 5000 a potom postupne až 7000 Sk nájomné. Plat som dostával po roku 2000 12500 Sk. Keď z toho odrátam nájom 7000 a desiatok 1250, dohromady mi zostalo 4250 Sk pre celú rodinu na mesiac. Z toho bolo probl´m vyžiť. Hodnota koruny už nebola tak vysoká. To je ako dnešných cca 200€/mesiac - pripomínam, pre syna, ženu a mňa. Bola to skúška. Veril som Bohu. Volal k nemu. Prosil. Až prišiel deň D. .....Vypočítal som si, že potrebujem minimálne 18000 Sk plat, aby som všetko vpohode zvládol. Tak som Bohu na motlitbe predkladal: Pane, prosím o plat 18000 Sk. Toľko mi vyšlo, že nutne potrebujem k normálnemu životu. ....Do pol roka som mal na stole ponuku. Konajú sa prijímacie pohovory na post elektronika v podniku, kde robím teraz. Všetci vedeli, že bez známosti je ťažké sa tam dostať a ja som žiadnu známosť nemal. :( Na otázky som odpovedal správne, zobrali ma. Bolo nás tam 10 a zobrali dvoch. Ja som bol jeden z nich. Nástupný plat 15000 Sk. Po 3 mesiacoch skúšobnej doby plat presne 18000 Sk. Vďaka ti Pane. Bola to presná odpoveď. Písal sa vtedy rok 2006 a robím tam doteraz. ....Medzi tým mi Boh ukázal, že dávanie desiatku z čistého platu nie je jeho vôľa. Mám dávať z hrubého. Aj môj pastor dáva z hrubého. Ok, tak teda som začal s tým. Plat išiel okamžite hore. ...V roku 2017 prišiel vedúci na prevádzku a zvolal: "kto naprogramuje tento rozdeľovač chladiacej emulzie do SAR robotov na postrek plášťov, dostane sedmičku triedu". Nikto sa do toho nemal, tak som to spravil. Odkedy som to naprogramoval, funguje to bez poruchy až do dnes. (SIMATIC Step 7, v jazyku STL) ...Lenže sedmičku triedu som stále nedostával. Až v roku 2018, keď iní (nie ja) rýpali do vedúceho ktorý to sľúbil, som ju nakoniec konečne dostal). Plat sa zdvihol závratne. Dovtedy som žil od výplaty k výplate. Všetko som minul na náklady domácnosti. Teraz môŽem dokonca aj šetriť - s tým, že vždy minimálne 200€ odchádza chudobným.

PRETO POTVRDZUJEM PLATNOSŤ BOŽIEHO SLOVA:

2Kor 9:6
Ale to vedieť, že ten, kto skúpo seje, bude skúpo i žať; a ten, kto seje pri požehnaní, bude pri požehnaní i žať.
2Kor 9:8
A Boh má moc rozhojniť vám každú milosť, aby ste vždycky vo všetkom mali všetkého dostatok
Lk 22:35
A ďalej im povedal: Keď som vás bol poslal bez mešca, bez torby a bez obuvi, či ste aj mali niečoho nedostatok? A oni povedali: Ničoho.
Flp 4:11
Nehovorím toho preto, že by som mal nedostatok; lebo ja som sa naučil mať dosť na tom, čo mám.
2Kor 11:9
lebo môj nedostatok doplnili bratia, keď prišli z Macedonie.
consents: Lemmy

newest entries : 

Tazko povedat[show chain]before 32 minutes
created by dzI/O 2015 - 2022size : 82 469 Bgenerated in : 0.096 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 747 988 xunique displays : 1 298 025 xip address : 34.230.9.187

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...